Дні Мінерви: Українські козаки першої половини XVII ст.

Дні Мінерви: Українські козаки першої половини XVII ст.

12 травня 2017 р. на історичному факультеті відбудеться відкрита лекція історика одягу, художника і скульптора Сергія Шаменкова «Українські козаки першої половини XVII ст.: одяг, спорядження, озброєння, тактика».
Вступне слово матиме кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олексій Сокирко.

Образ українських козаків у сучасній популярній літературі дуже мало відповідає історичним реаліям. За довгий час козацько-романтичного міфотворення з’явилося багато штампів, стереотипів і вигадок, пов’язаних з зовнішнім виглядом, озброєнням і тактикою козаків XVII ст. Науковці у своїх працях зазвичай ігнорують або поверхнево торкаються питання про одяг, озброєння і спорядження козацького війська. І хоча завдяки останнім дослідженням, художнім і матеріальним реконструкціям стало відомо, як виглядали козаки періоду Хмельниччини, попередній період історії їх військового одягу все ще залишається «білою плямою». На лекції вперше на підставі джерел та багатолітнього дослідження теми буде розказано, у що одягалися козаки першої половини XVII ст., яким було їх озброєння, як воювало козацьке військо.

Лекція відбудеться за участі групи військово-історичної реконструкції «Курінь Печерської сотні Опанаса Предримирського Київського реєстрового полку». На лекції буде продемонстровано реконструкції військового одягу, спорядження, озброєння козацького війська першої половини XVII ст.

Лекція відбудеться в рамках “Днів Мінерви” освітньої програми “Військова історія” на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Відкрита лекція відбудеться 12 травня 2017 р. в аудиторії 349 Головного (Червоного) корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою м. Київ, вул. Володимирська, 60. Початок о 19:15.

Вхід вільний.

Див. також:

“Під захистом римських орлів”: лекція в історичному музеї

Виставка зброї в Національному музеї історії України

Дні Мінерви: військово-історичні студії. Незнане військо козацьких гетьманів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *