Дні Мінерви: військово-історичні студії. Незнане військо козацьких гетьманів

У четвер, DSCN10137 квітня 2016 р. на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася надзвичайна подія – відкрита лекція Олексія Сокирка з показом військово-історичних реконструкцій доби козаччини. Кандидат історичних наук, доцент О. Сокирко прочитав лекцію на тему “Незнане військо українських гетьманів: європейські мушкетери та драгуни середини XVII – початку XVIII ст.”, розповівши про історію військового найму в Гетьманщині, роди військ, які перебували на службі українських гетьманів, особливості їх служби тощо.

Важливою складовою події була участь історика і художника з Одеси Сергія Шаменкова та членів заснованої ним військово-історичної групи реконструкції “Надвірна мушкетерська рота гетьмана Виговського“. С. Шаменков розповів про особливості військового одягу, озброєння та спорядження гетьманських “німців”, продемонструвавши свої художні реконструкції. Зовнішній вигляд військ “іноземного автораменту” продемонстрували члени військово-історичної групи, одягнені у однострої мушкетерів часів гетьмана Івана Виговського (1650-ті рр.). Після лекції відбулося спілкування з відвідувачами, які з’ясували деякі деталі перебування “німців” на службі козацьких гетьманів, як-то: яка була ефективність найманців на війні, чим відрізнялася їх функція на полі бою від козацької піхоти, якими кулями стріляли з показаних на реконструкціях мушкетів “німців” та інші.

Цей захід став першим у рамках “Днів Мінерви” – серії відкритих лекцій з реконструкціями нової освітньої програми у магістратурі історичного факультету – військово-історичних студій, що відкривається з вересня цього року.

Фотозвіт:

DSCN0972 DSCN0998 IMG DSCN0908 DSCN0872DSCN0838 DSCN0937

Відеозапис відкритої лекції “Незнане військо українських гетьманів: європейські мушкетери та драгуни середини XVII – початку XVIII ст.”:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *