Військово-історичні студії в КНУ імені Тараса Шевченка

histfuck-logoУ 2016 навчальному році історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка оголошує набір студентів на освітню програму «Військова історія».  Студенти спеціалізації вивчатимуть історію воєнних конфліктів, збройних сил, мілітарної культури як цивілізаційних явищ від давнини до сьогодення. Випускники освітньої програми «Військова історія» отримають у дипломі додаткову кваліфікацію «Консультант з питань військової історії» і сертифікат «військовий історик».

Спеціалізація відкривається у рамках спеціальності 032 «Історія та археологія» для студентів освітнього ступеню «магістр». Студенти спеціалізації матимуть змогу здобувати теоретичні знання з історії війн, військового мистецтва та широкого кола проблем, котрі пов’язані із війною, як однією з підставових функцій держави, – повідомляє сайт історичного факультету. Осмислення війни як цивілізаційного явища немислиме без аналізу соціальних та світоглядних трансформацій, які переживали різні країни та культури, їх економічних моделей, демографічних та природно-географічних факторів. Пропонована спеціалізація сприятиме формуванню комплексних знань і аналітичних навичок з питань історії війн, військового мистецтва та збройних сил, соціо-культурного впливу суспільства на війну й, своєю чергою, впливу війн на розвиток політичних та соціально-економічних інститутів, спільних та відмінних рис мілітарного розвитку різних регіонів світу.

Студенти спеціалізації “Військова історія” отримуватимуть поглиблені знання з історії військової справи давніх цивілізацій і народів Близького Сходу, Азії та Африки, Мезоамерики та Європи, еволюції збройної організації та розвитку мілітарних технологій Середньовіччя й Нового часу. Спеціальну увагу в базових курсах приділено військовій історії України, ролі військово-політичного чинника в її історії в Новітню добу. Протягом навчання студенти самостійно обиратимуть окремі дисципліни за власними науковими вподобаннями, які глибше розкривають питання військової історії, або ж надають методичні навички дослідження та аналізу: зброєзнавстві, уніформології, військово-історичному джерелознавстві, історії воєнних технологій, методів ведення війни, організації найманства або повстанських рухів. Вибір окремих дисциплін дозволить студенту краще зорієнтуватися у обраній сфері наукових зацікавлень, поглибити знання з обраної ним самим країни, періоду чи тематики спеціалізації.

Студенти магістратури за спеціалізацією “Військова історія” опановуватимуть навичками міждисциплінарного аналізу військово-історичної проблематики, отримують фундаментальну методичну підготовку. На сьогоднішній день на нашому факультеті склався потужний осередок військових істориків, що працюють над широким колом проблем вітчизняної та зарубіжної військово-історичної тематики. Контактам з іноземними освітніми установами та окремими науковцями сприяють тривалі зв’язки, які має Київський національний університет імені Тараса Шевченка з університетами Австрії, Польщі, Латвії, Литви. Отримані знання дозволять випускникам спеціалізації успішно працювати в державних, неурядових і міжнародних організаціях в сфері воєнної аналітики, викладання, медіа-ресурсів, закладах культури, тобто практично всіх галузях, що актуалізовані теперішньою військово-політичною ситуацією в країні та світі.

Джерело: Історичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *