Виставка зброї в Національному музеї історії України

Виставка "Зброя в колекції НМІУ: від давнини до сучасності"

Виставка “Зброя в колекції НМІУ: від давнини до сучасності”

У Національному музеї історії України триває виставка “Зброя в колекції НМІУ: від давнини до сучасності”. У експозиції представлені зразки озброєння від кам’яного віку до ХХІ століття. Колекція зброї різних епох в історичному музеї налічує понад 3 тисячі одиниць зберігання. Її створення розпочалося ще у ХІХ столітті силами приватних колекціонерів, істориків та археологів В. Хвойки, О. Бобринського, Є. Зноско-Боровського, В. Антоновича, М. Біляшівського, О. Гансена та ін. Велика кількість предметів озброєння надійшла з київського Музею західноєвропейського і східного мистецтва, що зберігав речі, зібрані Б. Ханенком. У роки Другої світової війни частина колекції історичного музею була втрачена. Зараз музей поповнюється зразками зброї, що походять з археологічних розкопок, або передаються правоохоронними органами і меценатами.

zbroja2

Озброєння середньовічних кочовиків

На виставці показаний розвиток зброярської справи від палеоліту до сучасності. Окремі стенди представляють озброєння кам’яної і бронзової доби, залізного віку, часів Київської Русі, пізнього Середньовіччя, Нового часу, періодів першої та Другої світових війн та сучасності. Також, крім бойової,  у експозиції присутня мисливська зброя.

Окремий наголос у експозиції робиться на вітчизняній історії зброї. Так, на виставці представлені археологічні знахідки давньої зброї з території України, зброя варягів, русинів і кочовиків Х–ХIV ст., зброя періоду козаччини, Визвольних змагань 1917–1921 рр., озброєння Української Повстанської армії, сучасних Збройних сил України та добровольчих батальйонів періоду АТО.

zbroja3Крім того, на виставці представлені екзотичні для українського відвідувача речі: японська холодна і вогнепальна зброя, списи і клинкова зброя африканських племен, зброя Близького Сходу та Кавказу. Серед унікальних експонатів – багато декорований обладунок кінця XVI – початку XVII ст., що належав родині італійських маркізів Річчі де Рієті і був придбаний Б. Ханенком у 1890 р. на аукціоні у Римі.

Більшість з речей не була раніше представлена у постійній експозиції і демонструється у НМІУ вперше.

Більше фотографій з виставки “Зброя в колекції НМІУ: від давнини до сучасності” тут

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *