Реконструкція бою за Боярку

17 березня 2018 р. у м. Боярка Київської області відбудеться театралізована військово-історична реконструкція подій весни 1918 року – бою між Червоною армією і українським військом.

Як повідомляють організатори дійства, 1 березня 1918 року, сто років тому відбулося звільнення міста Боярка, що на Київщині, від російсько-більшовицької окупації. Здійснила це добровольча формація українського війська – Васильківський Кіш Вільного козацтва на чолі зі старшиною Армії УНР Іваном Горемикою-Крупчинським. 

Цього дня у Боярці було засноване українське місцеве самоврядування. Над станцією було піднято синьо-жовтий український національний стяг. Далі Васильківський Кіш Вільного козацтва рушив по залізниці визволяти Київ. 3 березня 1918 р. Київ було звільнено від більшовицької влади українськими силами і союзним німецьким військом.

У пам’ять про події 100-річної давності у Боярці відбудеться масштабна реконструкція бою за місто. У заході візьмуть участь члени військово-історичних клубів, що відтворюють вояків Армії УНР та Червоної армії того періоду. Історична реконструкція відбудеться за підтримки Боярського виконавчого комітету.

Початок о 12:00, на вул. Грушевського, 49, біля Боярської ЗОШ №2

Реконструкція бою за Боярку. Джерело: https://www.facebook.com/events/442396692845599/

Сторінка події у мережі Facebook

 

Див. також: 

Дні Мінерви: військово-історичні студії. Армія УНР у 1920 р.

Німецька армія у Києві, 1918 рік

Євген Пінак, Микола Чмир. Військо Української революції 1917–1921

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *