Артем Папакін “Війська Польські”

obkladynkaПапакін А. Війська Польські: Польські військові формування колишньої російської армії в Україні (1917–1919)». – К.: Видавець Олег Філюк, 2015. – 128 с., іл.

У київському видавництві вийшло перевидання книжки Артема Папакіна “Війська Польські”.

За всю непросту історію на теренах України велися тисячі війн між різними племенами, народами, державами та імперіями, іноді без активної участі українців. А це означає, що на території сучасної України в різні часи перебувала велика кількість військ місцевих та іноземних держав. Однак дослідники історії України загалом приділяють дуже мало уваги перебуванню в Україні інших військових формувань, крім українських. В період Українських Визвольних змагань 1917–1921 рр. одними з таких іноземних військ на території України були польські збройні формування. Вони створювалися ще в період Першої світової війни 1914–1918 рр. для боротьби проти Німеччини та Австро-Угорщини, але зіграли помітну роль і в подіях Української революції. Особливо слід відзначити такі невідомі українському читачеві події, як сутички польських солдатів з українським селянством, бій з німцями під Каневом 11 травня 1918 р., участь польських стрільців та уланів у союзній окупації Одеси в 1919 р. та українсько-польській війні 1918–1919 рр.

Дослідження ґрунтується на архівних документах України, Росії та Польщі, найновіших вітчизняних та закордонних дослідженнях.

Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України та Польщі періоду Першої світової війни та Перших визвольних змагань.

zmist3KPkolirkolir2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *