До України прибули “Хамві”

Фото: Geoffrey Pyatt

Фото: Geoffrey Pyatt

18 липня 2015 р. Партія зі 100 військових автомобілів HMMWV прибула в суботу вранці зі США до Одеси, повідомиляє Інтерфакс з посиланням на посла США в Україні Джеффрі Пайєтта.

Наприкінці червня міністри оборони України і США Степан Полторак і Ештон Картер обговорили майбутні поставки в середині липня додаткових 100 машин HMMWV (“Хамві”).

На початку березня США озвучили готовність надати Україні у цьому році додаткову нелетальну військову допомогу на суму $75 млн: контрбатарейні та контрмінометні радари, прилади нічного бачення, БПЛА, засоби зв’язку, засоби першої медичної допомоги. Крім того, американська сторона поставить українській армії 230 одиниць спецавтотехніки.

Перші 30 американських броньовані “Хамві” були передані українській стороні у березні. У квітні прес-служба державного концерну “Укроборонпром” повідомила, що британські бронеавтомобілі “Saxon” і американські HMMWV буде дооснащено танковим озброєнням.

Підготовлені київським заводом “Маяк”, що входить до складу “Укроборонпрома”, варіанти доозброєння імпортної спецавтотехніки передбачають, зокрема, оснащення автомобілів “Saxon” трьома танковими кулеметами: двома КТ-7,62 на турельних установках і універсальним зенітним великокаліберним ДШКМ калібру 12,7 мм. Також універсальним ДШКМ калібру 12,7 мм буде дооснащено HMMWV.

Фото: Geoffrey Pyatt

Фото: Geoffrey Pyatt

Див. також: США вирішили надати Україні летальну зброю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *