Розпочалася шоста хвиля мобілізації

нацгвардія19 червня 2015 р. В Україні розпочалася нова хвиля мобілізації, що триватиме 60 днів. Її відмінність з попередніми хвилями полягає у тому, що в цей раз мобілізації підлягатимуть також ті особи, що не мають досвіду проходження військової служби. Під шосту хвилю за віком можуть потрапити військовозобов’язані чоловіки віком від 20 до 60 років.

У Генштабі обіцяють дотриматися рівномірного розподілу мобілізованих за областями. Кількість осіб, яку планують мобілізувати, не розголошують.

Визначальним фактором щодо прийняття рішення про мобілізацію буде стан здоров’я. Згідно із законом, мобілізації не підлягатимуть громадяни, на утриманні яких перебуває троє і більше дітей. Також мобілізації не підлягають аспіранти, студенти денної форми навчання, а також особи, які мають “бронь” на підприємстві. Норми щодо звільнення від мобілізації викладацького складу вищих навчальних закладів та наукових співробітників ще не вступили у силу.

Для уточнення військово-облікових даних, перевірки наявності у громадянина права на відтермінування, можливості його використання у війську відповідно до його спеціальності розсилатимуть повістки. У Міністерстві оборони заявляють, що вручена повістка не означає на 100% призов на службу.

Перші 10 днів мобілізовані повинні будуть пройти первинну підготовку — тактичну, вогневу, військово-медичну, інженерну підготовки та роботу з засобами зв’язку. Після цього відбувається підготовка за фахом. Після цього особовий склад буде направлений в підрозділи для бойового злагодження. Після проходження повного циклу підготовки мобілізованих відправлятимуть служити у військові частини, не обов’язково у зоні проведення АТО.

Мобілізованим вже з першого дня навчання нараховуються утримання на рівні військовослужбовця за контрактом.

Одночасно триває робота з посилення відповідальності за ухилення від мобілізації. Зокрема, за ухилення від військового обов’язку передбачається як адміністративна відповідальність, так і кримінальна відповідальність терміном позбавлення волі від 2 до 5 років.

Чи будуть наступні хвилі мобілізації, поки не відомо. Згідно з рішенням РНБО від 20 грудня 2014 року, ця хвиля мобілізації має бути останньою, однак Президент П. Порошенко неодноразово заявляв про те, що Збройні сили мають бути готові до вторгнення агресора або відновлення активних дій бойовиків.

За даними 24tv.ua

Див. також:

Указ Президента України “Про часткову мобілізацію” № 15/2015

Закон України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *