Військова історія України на Книжковому Арсеналі 2016

арсеналЗ 20 по 24 квітня 2016 р. у Києві відбудеться VI Міжнародний фестиваль Книжковий Арсенал. На сайті заходу оприлюднено повну програму Книжкового Арсеналу–2016, що включає, зокрема, і дотичні до військової історії України презентації та обговорення.

Однією з основних для любителів військової історії України подій Книжкового Арсеналу обіцяє стати круглий стіл «Військова історія України». Серед учасників – Олег Фешовець, директор видавництва “Астролябія”, де багато років видається Львівський мілітарний альманах “Цитаделя” та книжки з військової історії; Михайло Слободянюк, автор ряду досліджень з історії та символіки українських Збройних сил; Андрій Руккас, доцент КНУ імені Тараса Шевченка, автор монографії “Разом з Військом Польським. Армія УНР у 1920 році”, фахівець з військової історії України і країн Центрально-Східної Європи; Кирило Галушко, координатор громадського просвітницького проекту “Lікбез: Історичний фронт”; Володимир В’ятрович, директор Українського інституту національної пам’яті та інші. Захід відбудеться у четвер 21 квітня о 11-00 в залі «Къырым».

У суботу 23 квітня планується проведення лекції Віктора Савченка «100 битв за Україну». Автор лекції відомий як історик, сценарист, письменник, автор науково-популярних книг з історії України. Захід відбудеться в рамках спеціальної програми УІНП «Історія: (не)засвоєні уроки» о 13-00 у залі «Къырым». У суботу в цьому ж залі о 20-00 буде показано документальний фільм «Перший мирний договір світової війни» (1918) у музичному супроводі групи Sun Groove. Організатором показу є Музей Української революції 1917–1921 років та GankaFilm.

24 квітня, в неділю, відбудеться презентація серії книжок видавництва “Клуб сімейного дозвілля” «Історія без цензури». У цій серії, що видається за підтримки Інституту історії України НАН України, Українського інституту національної пам’яті, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, громадського просвітницького проекту «LIKБЕЗ. Історичний фронт», вже вийшли чотири книжки, присвячені українській історії від давнини до сьогодення. Однією з книжок серії є видання “Поле битви – Україна”, що висвітлює військову історію українських земель і народів, що її населяли. Загалом видавництвом “КСД” заплановано випустити 10 томів серії, після чого окремим виданням вийде велика ілюстрована військова історія України.

Крім зазначених подій, на Книжковому Арсеналі–2016 заплановані презентації окремих видань, присвячених історії України, Речі Посполитої, Великого князівства Литовського та іншій тематиці. З повним текстом програми Книжкового Арсеналу можна ознайомитися за посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *