Іноземний легіон. 10 легендарних військових загонів

Номер 1. Іноземний легіон

Попередній

Французький легіонер. 1852 р.

Це неймовірно, але ця сформована у Африці частина також воювала в Україні. Коли у 1853 року Росія розпочала війну проти Туреччини, та вдалася до допомогу Великої Британії та Франції. У вересні 1854 року союзники безперешкодно висадилися у Криму. Серед французьких військових частин був і знаменитий Іноземний легіон. Воюючи весь час у французьких колоніях у Африці, Іноземний легіон вперше (після сформування у 1835 нового легіону) опинився на європейській території.

Французький Іноземний легіон (La gion Etrangére) був безпрецедентним притулком для солдатів з усіх куточків світу. Тут служили лише іноземці – італійці, іспанці, бельгійці, голландці, швейцарці, німці, поляки. Це були емігранти зі своїх країн, дезертири власних армій, революціонери або просто безробітні “солдати удачі”, що шукали заробітку через військову службу. Траплялося, що спадкові князі тут служили у якості рядових, а нащадки простолюдинів командували підрозділами. Іноземний легіон був серед кращих бойових загонів Франції, що підкорили Алжир. Маючи постійним місцем дислокації Північну Африку, легіонери були звичними до важкого клімату, а через відчайдушний характер формування вони краще переносили брак продовольства, обмундирування чи важку фізичну працю. Одразу після прибуття до Криму союзні війська скосила епідемія холери. Витривалі іноземні легіонери, однак, понесли значно менше втрат від хвороби, ніж решта французьких військових частин.

Батальйони обох полків Іноземного легіону взяли участь у битві при Альмі, облозі і штурмі Севастополя. Легіонери показували приклад іншим французьким підрозділам, тримаючи бойові порядки під обстрілом, справно будували траншеї і редути, хоробро ходили у рукопашну. В результаті бойових дій всі іноземці, що взяли участь у Кримській кампанії, отримали право на французьке громадянство. Частина легіонерів була нагороджена турецьким султаном. У 1856 році обидва полки Іноземного легіону були переведені до Алжиру і переформовані у нові частини. Після Кримської війни Іноземний легіон брав участь у багатьох наступних боях в Італії та Мексиці, Азії та Африці, а також захищав саму Францію у французько-пруській, Першій та Другій світових війнах. Формування існує і сьогодні, зберігаючи свої славні бойові традиції.

На початок

Підготував для сайту “Ucraina Anter Arma” Артем Папакін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *