Безсмертні. 10 легендарних військових загонів

Номер 2. Безсмертні

Попередній

Перська гвардія – “Безсмертні”

Цей загін, одна назва якого лякала ворога, був особистою гвардією “царя царів” – правителя Персії. Він також побував в Україні – близько 514 року до Різдва Христового армія перського царя Дарія І Гістаспа відправилася у похід проти непокірних скіфів. Привід до війни був надуманим – скіфські набіги на перські володіння столітньої давнини. Метою походу Дарій поставив розбити скіфів, підпорядкувавши їх своїй владі. З цією метою до степів Північного Причорномор’я цар відправив неймовірно чисельну армію – за даними “батька історії” Геродота, вона налічувала аж 700 тисяч воїнів! Дарій сам очолив похід у північний край, тому взяв з собою гвардійців.

Найбільш відомим перським військовим загоном була гвардія царя, що носила назву “Безсмертних” (“amrtaka”). Ця гвардія налічувала 10 тисяч вибраних бійців і набиралася лише з представників перської знаті. Це було ядро армії, найкраще озброєний і найбільш відданий царю загін. Їх озброєння складалося зі списів, луків зі стрілами та щитів. “Безсмертні” могли воювати як пішки, так і верхи. Коли хтось з “безсмертних помирав у бою, на його місце ставав інший – так підтримувалася стала кількість у 10 тисяч воїнів, що і дала назву загону. “Безсмертні” покрили себе, як і личить їх назві, безсмертною славою на полях боїв Європи та Азії. Вони брали участь у війнах з Нововавілонським царством, завоюванні Єгипту, поході в Індію, Греко-перських війнах (зокрема воюючи у битві при Фермопілах), супроводжували царя Дарія ІІІ у війні проти Александра Македонського.

У степах Скіфії “Безсмертні”, однак не здобули перемоги. Скіфські царі відмовлялися прийняти генеральний бій – вони воювали на виснаження супротивника. Врешті, після двох місяців мандрів, “цар царів” разом зі своєю “безсмертною” гвардією був змушений повернутися додому ні з чим.

Далі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *