Шолом з Корніївки

В одному з двох курганів біля с. Корніївка Запорізької області археологами відкрито три поховання, одне з яких належало знатному скіфському воїну. Померлий воїн був похований на дерев’яних ношах, на яких був розстелений лускатий панцир і лежала зброя: меч, стріли, ніж, два списи і дротик. Ще два списи лежали у поховальній камері поруч з ношами, в іншому місці камери лежав щалізний бойовий пояс з прив’язаним до нього горитом. Біля голови покійного, на ношах, лежав ще один горит зі стрілами, а також лускатий шолом.

Опис: шолом з лусочок заокругленими частинами догори, нашитими на шкіряну чи тканинну основу довкола верхньої круглої пластини, з нащічниками і напотиличником.

«Напівсферичний шолом, імовірно, зі шкіряною основою, залізним пластинчастим покриттям. Має нащічники і напотиличник. Шолом складається з круглої центральної пластини на маківці і дев’яти горизонтальних рядів пластин. Нащічники зібрані з шести рядів пластин, напотиличник – з трьох. сі пластини, за винятком круглої, однієї форми і розмірів: прямокутної з округлим нижнім краєм, з отворами по кутах» [1]

Датування: V ст. до Р.Х.

Розміри: діаметр – 30 см; висота – 21 см; довжина нащічників – 19 см, ширина нащічників – 13 см; напотиличник – 15х8 см; пластини – 4,5х2,3 см.

Місце знахідки: поховання 2 кургану № 2 біля с. Корніївка, Веселівський район, Запорізька область

Місце зберігання:

Публікація: Ковалев Н. В., Полин С. В. Скифские курганы у с. Корнеевка Запорожской области // Курганы степной Скифии. Сборник научных трудов. – К.: Наукова думка, 1991. – С. 33–53.

План поховання 2 кургану № 2 біля с. Корніївка: [1, с. 41, рис. 5]
Шолом з поховання 2 кургану № 2 біля с. Корніївка: [1, с. 45, рис. 7]

Література:

1. Ковалев Н. В., Полин С. В. Скифские курганы у с. Корнеевка Запорожской области // Курганы степной Скифии. Сборник научных трудов. – К.: Наукова думка, 1991. – С. 33–53.

До переліку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *