
У 1970-ті рр. в межиріччі лівих приток Дніпра, річок Орелі і Самари було відкрито курган кіммерійського часу зі впускним похованням скіфського воїна. Поховання скіфа здійснено у колоді, видовбаній зі ствола дуба. Тіло померлого було покладене на набір захисного озброєння: панцира з захистом ніг і лускатого шолома. Також у похованні в незвичній труні лежали наконечники списів, стріл, дерев’яна чаша, залізні і бронзові ворварки. Дорогоцінні речі – золоті ворварки, золоті бляхи і меч у прикрашених золотом піхвах були приховані у тайнику під поховальною колодою.
Опис: шолом з залізних лусочок, з нащічниками з великих пластин. Детальних зображень шолому у публікації немає. Вочевидь, судячи з опису, цей шолом нагадував екземпляр з Новорозанівки.
«За черепом і частково під ним знайдений пластинчастий, на шкіряній основі шолом… Шолом лускатий, набраний з пластин прямокутної зі зрізаними кутами форми, що кріпилися вертикально на шкіряну основу. Окремі великі пласкі пластини розмірами 5,8х2,8 см могли походити від нащічників» [1]
Датування: кінець VI–V ст. до Р.Х.
Розміри: пластини нащічників – 5,8х2,8 см
Місце знахідки: поховання 1 кургану № 6 біля с. Олександрівка, Новомосковський район, Дніпропетровська область
Місце зберігання: –
Публікація: Ковалева И. Ф., Мухопад С. Е.Скифское погребение конца VI–V вв. до н.э. у с. Александровка // Древности степной Скифии. – К.: Наукова думка, 1982. – С. 91–102.
Література:
1. Ковалева И. Ф., Мухопад С. Е.Скифское погребение конца VI–V вв. до н.э. у с. Александровка // Древности степной Скифии. – К.: Наукова думка, 1982. – С. 91–102.