Шолом з Мирного

Лускатий шолом V ст. до Р.Х. відкритий у похованні воїна біля с. Мирне на Херсонщині. Похований був одягнений у лускатий обладунок, що складався з панцирної сорочки, штанів і пелерини-щита, обгорненого навколо тіла. Поруч виявлено списи довжиною 2,3 – 2,35 м (про довжину списа можна зробити висновок на основі розміщення збережених наконечників і втоків), однолезовий вигнутий меч довжиною 80 см і залишки горита зі стрілами.

Опис:

«Напівсферичний шолом зі шкіряною основою і залізним пластинчастим покриттям. Має нащічники і напотиличник. Набір шолома складається з 10 горизонтальних рядів пластин, які були нашиті зверху вниз, тобто нижній ряд пластин верхнім краєм накривав нижній ряд пластин верхнього ряду. Нащічники напівовальної форми набрані з 7 рядів пластин дещо меншого розміру. Напотиличник складався з 3 рядів пластин такого ж типу, що і нащічники. Верхівка шолома складалася з великої опуклої пластини, в центрі якої знаходився отвір»

Датування: перша половина – середина V ст. до Р.Х.

Розміри: діаметр – 24 см; висота – 18 см; довжина нащічників – 9 см, ширина нащічників – 8–10 см; напотиличник 16х6 см

Місце знахідки: поховання 2 кургану № 2 біля с. Мирне, Каланчацький район, Херсонська область

Місце зберігання:

Публікація: Данилко Н. М., Куприй С. А. Погребение воина-дружинника у с. Мирное // Музейний збірник. – 2006. – С. 119–124.

План поховання 2 кургану № 2 біля с. Мирне: [1, с. 122, рис. 2]

Література:

1. Данилко Н. М., Куприй С. А. Погребение воина-дружинника у с. Мирное // Музейні читання. – К., 2006. – С. 119–124.

До переліку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *