В окупованому Криму створена військово-морська база російського флоту

окупанти21 грудня 2014 р. За даними lenta.ru, в окупованому Криму створено російську військово-морську базу. До складу нового об’єднання, штаб якого розташований в Севастополі, будуть включені з’єднання сторожових і патрульних кораблів, тральщиків та інших сил, призначених для охорони територіальних вод і узбережжя.

«Штаб об’єднання знаходиться в Севастополі, в тому місці, де до 19 березня знаходився штаб ВМС України. Очолив нове об’єднання капітан 1-го рангу Юрій Земський, раніше командував оперативним з’єднанням ВМФ в Середземному морі», – повідомив представник Військово-морського флоту Російської Федерації.

Протягом останніх кількох тижнів у складі Чорноморського флоту Росії створено ряд командних структур. Крім Кримської ВМБ, яка існувала у 1976–1996 рр., утворено ще 30-у дивізію надводних кораблів, 126-у окрему бригаду берегової оборони в Перевальному (на основі захопленої 36-ї бригади Військово-морських сил України) та окрему ракетну бригаду берегових військ у Севастополі.

Раніше, влітку 2014 р. в окупованому Криму було сформовано російський 8-й артилерійський полк берегових військ, оснащений самохідними гаубицями «Мста-С», реактивними системами залпового вогню «Торнадо-Г» і важкими протитанковими ракетними комплексами «Хризантема», загальним числом більше 60 шт. До складу наземних сил російського Чорноморського флоту входять також 810-а окрема бригада морської піхоти в Севастополі і 501-й окремий батальйон морської піхоти у Феодосії (створений влітку 2014 шляхом злиття 501-го і 1-го батальйонів морської піхоти ВМС України), а також частини ППО, інженерні, хімічні та інші підрозділи.

Нагадаємо, чисельність і склад військово-морських Росії в Криму регулюється Угодою між Україною і Російською Федерацією про параметри поділу Чорноморського флоту.

За планами окупантів, після поповнення новими фрегатами в 2015–2016 рр. новостворена Кримська військово-морська база має стати головною ударною силою Чорноморського флоту Росії.

Див також: Росія передумала розміщувати ядерну зброю в окупованому Криму

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *