Росія передумала розміщувати ядерну зброю в окупованому Криму

OLYMPUS DIGITAL CAMERA16 грудня 2014 р. Командувач російських ракетних військ стратегічного призначення генерал-полковник Сергій Каракаєв заявив, що частини РВСП в Криму формуватися не будуть, повідомляє агенція УНІАН. 

За словами С. Каракаєва, дальність стрільби сучасних балістичних ракет, що перебуває на озброєнні ракетних військ спеціального призначення Росії, дає змогу уражати цілі будь-де на земній кулі.Він наголосив, що подібні ракетні комплекси розташовані в глибині Російської Федерації, що дає їм найбільшу захищеність.

Раніше, 15 грудня, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявляв, що Росія може розмістити в анексованому Криму ядерну зброю.

Як відомо, кількість та склад Чорноморського флоту Російської Федерації в Криму визначений Угодою між Україною і Російською Федерацією про параметри поділу Чорноморського флоту від 28 травня 1997 року. У лютому 2014 р. на порушення міжнародного права збройні сили Російської Федерації окупували Крим, а в березні 1914 р. провели незаконну анексію півострова. 11 листопада 2014 р. Верховний головнокомандувач НАТО зазначив, що російські сили, “які можуть бути ядерними” пересуваються до Кримського півострова, що є порушенням договорів про нерозповсюдження ядерної зброї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *