Підпоручник Польського уланського полку. Галичина, літо 1917 р.

польський уланНа початку 1917 р. всі польські військові формування російської імператорської армії з Західного фронту були переведені для доукомплектування та розгортання до дивізії до Київського військового округу. Польський уланський полк був створений у квітні 1917 р. в Чугуєві, куди перевели дивізіон польських уланів. У середині червня командування вислало Польську стрілецьку дивізію та полк уланів на фронт, у Східну Галичину. Там в цей час розпочинався останній наступ російської армії у Першій світовій війні, відомий у літературі як “наступ Керенського”. У складі 11-ї піхотної дивізії Польський уланський полк займав позиції під Станіславовим (тепер – м. Івано-Франківськ), а в липні 1917 р. взяв участь у бою під с. Крихівці, де шість разів атакував ворога, прикриваючи відступ російської піхоти.

Офіцер одягнений у польовий кітель захисного кольору та сині штани з подвійним малиновим лампасом – такі штани польські улани носили ще з 1914 р. Польові погони підпоручника Польського уланського полку мають дві зірки, малиновий просвіт та синю випушку. Озброєння офіцера складається з револьвера системи Нагана та шаблі у блискучих металевих піхвах – шаблям польські улани віддавали перевагу над звичайними російськими шашками. На задньому плані зображено прапор Польського уланського полку.

 

© Артем Папакін 2012

2 коментарі до “Підпоручник Польського уланського полку. Галичина, літо 1917 р.

    1. A_P Автор запису

      Так. За фотографією, зробленою у Чугуєві під час присяги солдат полку, прапор Польського уланського полку виглядав саме так. Значки були менші за розміром, були просто двоколірні (не містили зображення білого орла).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *