Драгун 9-го австро-угорського полку у повсякденній формі мирного часу. 1914 р.

драгун_шаменков

Драгун 9-го австро-угорського полку у повсякденній формі мирного часу. 1914

“Цісарський і королівський драгунський полк ерцгерцоґа Альбрехта № 9” був єдиним драгунським полком збройних сил Австро-Угорщини, що формувався на українських землях – у Галичині та Буковині. Його підрозділи і служби до Першої світової війни були дислоковані у Львові, Коломиї, Кам’янці Струмиловій та Бродах.

На голові солдата – драгунська каска (Dragonermannschaftshelm) з чорної шкіри, покритої лаком, з накладними металевими деталями. До каски прикріплені дубові листочки – неуставна прикраса, розповсюджене явище у австро-угорській армії. Драгун одягнений у кавалерійські кітель, ментик та галіфе. Ментик (Pelzrock) тримається на лівій руці, на шнурі, перекинутому через шию та рукаві, просунутому у подвійний джгут (Achselschlinge), який пришивався на праве плече кавалерійського кітеля (Rock) замість погону. Полковим кольором у драгунському полку № 9 був трав’яно-зелений (grasgrün) – у цьому кольорі виконані комір кітеля та манжети кітеля і ментика. Штани австро-угорської кавалерії (Stiefelhose) у мирний час мали краповий червоний колір. На ногах у драгуна – високі шкіряні чоботи (Stiefel) зі шпорами.

На одношпеньковому шкіряному поясі розміщено три одинарні патронні сумки. На грудях підвішена армійська емальована півлітрова фляга у кавалерійському чохлі.

Озброєння драгуна складає кавалерійська шабля зразка 1904 р. (вона носилася у металевих піхвах та кріпилася двома ременями до пояса) та карабін системи Маннліхера М.1895, перекинутий через плече.

Драгун нагороджений Пам’ятним хрестом 1912–1913 рр. та має відзнаки відмінного кавалериста та відмінного стрільця-кавалериста.

© Сергій Шаменков, 2010

4 коментарі до “Драгун 9-го австро-угорського полку у повсякденній формі мирного часу. 1914 р.

 1. Adam

  Добра робота!
  Серед значних й незначних помилок хочу виокремити такі:
  1) білі рукавички належали лише офіцерам та унтер-офіцерам (тобто від капрала та вище);
  2) жернтвою того, що треба було показати одношпенькову пряжку, впали підсмумки — всі три носили спереду, а не збоку;
  3) ремінець на карабін був значно ширше — це одразу впадає в очі на фотографіях;
  4) у кавалерійського карабіну не було а ні напливо для багнета, а ні шпенька для постановки у козли: http://clck.ru/2KBzs

 2. BornLeon

  Цікава реконструкція! Автор має хист до малювання!
  Я одразу згадав серію “Наполеонівські війни” – був почав їх збирати, але якість не дуже та й ціни кусаються. Тут з якістю відтворення одягу воїна зовсім інша справа.

 3. Тарас Дишкант

  Шановні, тут така справа: мій дід Андрій Дишкант (1897 – 1982 рр.) в Першу світову війну за словами моєї тітки служив в гусарах і 1918 році стояв фронтом на ріці П*ява біля венеції, служив в артилерії. В тому ж році попав в полон італійський, венувся додому. Можливо дід мій служив в тому драгунському полку? Можливо . хтось знає де цей полк був у 1918 році. Бо більше ніякої інформації про діда у мене немає, як і в родичів. Дякую наперед.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *