З дна Чорного моря дістануть візантійський корабель

underwaterФахівці кримського Чорноморського центру підводних досліджень в 2014 році зроблять спробу підняти з дна Чорного моря середньовічний візантійський корабель.

Джерела: КримінформMilua

Про це 31 березня повідомив директор центру Сергій Воронов. П’ять років тому неподалік від мису Форос на віддаленні 20 кілометрів від берега було відкрито візантійське судно, яке науковці датують Х—ХІ століттями. Сергій Воронов каже, що корабель був, найімовірніше, військовим типу лібурна, і припускає, що він міг піти на дно внаслідок зіткнення з іншим судном — про це свідчать характерні пошкодження корпусу.

За його словами, на кораблі можливі унікальні знахідки. Речі, які є на кораблі, непогано збереглися, адже Чорне море є чудовим консерватором для всього, що “загубилося” на його дні.

“Це винятковий об’єкт , на ньому можуть бути цінні знахідки. Він практично схожий на бархан, з якого стирчать щогли, весла, реї, амфори. Ми розраховуємо на повний набір всіх цінностей , культурних і наукових . Враховуючи велике віддалення об’єкта від берега, він, швидше за все, не піддався розграбуванню”, — повідомив директор центру.

У Феодосії, за словами С. Воронова, спеціально для експонування цього корабля, довжина якого складає близько п’ятдесяти метрів, буде споруджено банеподібне приміщення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *