Хорватія може передати Україні гелікоптери

18 серпня 2014 о. croatian_heliХорватія готова подарувати Україні гелікоптери, повідомляє Державний концерн “Укроборонпром” на своїй сторінці у мережі Facebook.

Сполучені Штати Америки запропонували Хорватії безкоштовно передати Україні багатоцільові вертольоти Мі-8МТВ. Взамін хорвати отримають гелікоптери UH-60M Black Hawk зі складу Національної гвардії США. У вересні цього року відбудуться переговори щодо цього питання.

На озброєнні військово-повітряних сил Хорватії зараз перебуває 14 вертольотів Мі-8МТВ та 10 вертольотів Мі-171Ш. Раніше їхнє військове відомство підписало контракт на капремонт шести Мі-8МТВ, який не був завершений через російську окупацію Севастополя, звідки мали надійти необхідні деталі. Досі Хорватія збиралася купити американські вертольоти Black Hawk – щонайменше 20 машин, які перебувають на озброєнні Національної гвардії США не більше семи-восьми років. Але США запропонували цікавий бартер – поставити Хорватії вживані UH-60M в обмін на передачу Мі-8МТВ Україні.

Багатоцільовий вертоліт Мі-8МТВ призначений для транспортування вантажів і військовослужбовців (до 24 десантників). Машина здатна розвивати швидкість до 250 кілометрів на годину і виконувати польоти на відстань до 590 кілометрів.

Фото – Державний концерн “Укроборонпром”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *