Виставки про Першу світову від Посольства Бельгії

Belg_dyonpanzerny_Galizien11 лютого 2016 р. у Михайлівському Золотоверхому монастирі відбудеться відкриття виставки «Бельгійський автобронедивізіон в Україні під час Першої світової війни», а 12 лютого в Національному військово-історичному музеї України відкриття виставки «Перша світова війна у загальних рисах». Обидві виставки організовує Посольство Бельгії в Україні.

Перша світова війна (19141918) завдала значних втрат Бельгії, яка стала першою жертвою війни. Тут відбувалися бойові дії, військові злочини проти цивільного населення, матеріальні втрати, депортації і голод. Війна глибоко закарбувалася в колективній пам’яті бельгійської нації, тому протягом 20142018 рр. Бельгія по всьому світі організовує заходи, присвячені сторіччю Першої світової війни. У цьому році Посольство Бельгії в Україні проводить ряд заходів з відзначення згаданих подій, у тому числі виставки «Перша світова війна у загальних рисах» в Національному військово-історичному музеї України та «Бельгійський автобронедивізіон в Україні під час Першої світової війни» в Михайлівському монастирі. До створення виставок долучилися співробітники музею, представники Української Православної Церкви Київського Патріархату, Громадської організації «Київ. Стратегія 2025» та Дипломатичної академії.

Для українців дані заходи будуть цікаві, зокрема, тим, що нагадають про маловідому сторінку Першої світової війни формування і бойовий шлях Бельгійського бронедивізіону (на фото). З 1916 по 1917 рр. цей дивізіон перебував в Україні, зокрема брав участь у боях проти військ Центральних держав у Галичині, а у неспокійні місяці кінця 1917 – початку 1918 рр. перебував у околицях Києва. Історії дивізіону присвячено книжку Августа Тірі “На периферії війни. Бельгійський бронедивізіон в Україні. 19161918″, що 2010 року вийшла друком українською мовою у видавництві “Темпора”. Організатори планують привезти до Києва справжній бронеавтомобіль часів Першої світової війни.

Виставка у Михайлівському монастирі триватиме з 11 лютого по 31 березня 2016 р. Урочисте відкриття виставки в Національному військово-історичному музеї «Перша світова війна в загальних рисах» відбудеться 12 лютого 2016 року о 17.00 за адресою м. Київ, вул. Грушевського, 30/1. Телефони для довідки: (044) 284-78-91, моб. (067) 70-48-951, е-mаіl: mil_muz@ukr.net

Джерела:  НВІМУ, Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *