Литва передала Україні озброєння

Міністр оборори Литви Ю. Олекас. Фото baltnews.lt

Міністр оборори Литви Ю. Олекас. Фото baltnews.lt

5 лютого 2015 р. Міністр оборони Литовської Республіки Юозас Олекас підтвердив, що Литва передала українській армії елементи озброєння, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Ми надавали гуманітарну допомогу, брали на лікування поранених українських солдатів. Ми виконали свою обіцянку і у відповідь на прохання надали елементи озброєння … це була безкоштовна допомогу нашій дружній країні”, – сказав Ю. Олекас журналістам у Брюсселі.
“Ми переконані, що Україна воює за свою незалежність і європейські, демократичні цінності, і ми повинні допомагати тому обсязі, в якому можемо”, підкреслив він.

Говорячи про можливий розвиток ситуації на сході України, Ю.Олекас сказав: “Я думаю, що вирішення цього питання буде досягнуто. Тому що і економічні санкції діють, і в України є і озброєння, і прагнення захистити свою територію, і вона отримує допомогу. Я думаю, що в Росії з’явиться розуміння того, що необхідно жити в дружній співпраці зі своїми сусідами, а не вирішувати проблеми військовим шляхом”.

Раніше про те, що Литва передала Україні елементи озброєння, поінформував на брифінгу речник АТО Андрій Лисенко. У листопаді минулого року Ю.Олекас повідомляв, що у 2014 році його країна вже надала збройним силам України допомогу у розмірі 43,5 тис. євро, а в 2015 році планує підтримку приблизно такого ж рівня. Литва може передати з армійських складів те, що не потрібно самим литовським військовикам. “Зі складів віддамо все, що безпосередньо нам не потрібно”, – сказав Ю.Олекас, коментуючи укладену литовсько-українську угоду про військово-технічне співробітництво.

Емблема литовсько-польсько-української бригади

Емблема литовсько-польсько-української бригади

Головний акцент Ю.Олякас зробив на планах прискорення проекту створення тристоронньої мотопіхотної бригади “LITPOLUKR”, яку Литва спільно з Польщею та Україною намагаються розгорнути з літа 2011 року. У четвер 4 лютого Верховна рада ратифікувала угоду про створення цієї бригади.

У відповідь на питання, чи можливі поставки Україною озброєння або його елементів, Ю. Олекас зазначив: “Поки ми хочемо знати, яка потреба. Коли буде потреба, тоді буде видно, що ми можемо передати без збитку для наших потреб “.

Повідомлялося, що двостороння угода з військово-технічної співпраці буде включати в себе і поставки елементів озброєння.З 2002 року Литовська Республіка є членом НАТО і її збройні сили приведені у відповідність стандартам Альянсу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *