Бригинець ініціює повернення історичних назв званням та посадам військових

форма32 лютого 2015 р. Народний депутат Олександр Бригинець у соціальній мережі Facebook повідомив, що звернувся до Міністра оборони України із ініціативою повернути званням та посадам військовослужбовців історичні українські назви. Зокрема, він зауважив, що останнього часу особливо популярними стали історичні назви “сотня”, “сотник” (відповідник сучасним термінам “рота”, “ротний”), що використовувалися під час Революції гідності.

“Із поваги до історії, до Майдану, до Героїв Небесної Сотні і оборонців Майдану, які теж збиралися у сотні (що склали основу перших добровольчих батальйонів), можна було б замість слова «рота» використовувати «сотня», а замість «ротний» – «сотник»”, – написав О. Бригинець.

З його слав, О. Бригинець запропонував Міноборони створити комісію в складі представників Міністерства, фахівців з військової історії та історії України, а також громадських діячів “для того, щоб крім структурної реформи Збройних Сил України, провести і своєрідну історично-лінгвістичну реформу”.

“Моя пропозиція з точки зору історії не нова”, – зазначив депутат. “Впевнений, що повернення до історичних коренів посилить патріотичний дух України. Тим паче, що все суспільство переживає реабілітацію української символіки, проте армію ці процеси не зачепили”.

Тимчасом, за інформацією UcraInArma, фахівці з української військової історії, геральдики та уніформології 5 лютого 2015 р. планують провести дискусійну панель щодо історичних традицій в українських одностроях та можливості їх втілення у сучасній українській армії та силових структурах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *