У Мінську відкрилася виставка, присвячена чехословацьким легіонерам

чехи111 червня 2014 р. у Мінську, Республіка Білорусь, відкрилася виставка фотографій, що розповідають про історію чесько-словацьких військових формувань російської армії, повідомляє Историческая правда.

За участі посла Чеської Республіки в Республіці Білорусь, голови Чехословацького товариства легіонерів і військового аташе Чеської Республіки відбулося урочисте відкриття виставки «Чехословацькі легіони в Росії». В експозиції представлені фотографії з чеських та російських архівів. У рамках виставки був показаний фільм «Зборів», що розповідає про участь чехословацького легіону в кровопролитних боях Першої світової війни, що проходили у Галичині. 

чехи2чехи3чехи4чехи5

Чесько-словацькі військові формування почали створюватися з самого початку Першої світової. У 1914 р. у Києві було сформовано Чеську дружину, яка воювала на Південно-Західному фронті. Пізніше її розгорнули до Чесько-Словацького стрілецького полку та дивізії, що також формувалися в Україні. У 1918 р. Чехословацький корпус залишив українські землі, вийшовши до Сибіру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *