У Меджибізькому замку впала стіна

медж323 грудня 2014 р. У Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж»  впала бічна стіна палацу – пам’ятки архітектури XVI століття, повідомляє сайт “Музейний простір“.

Перші мури замку в Меджибожі (Летичівський р-н, Хмельницька область) були збудовані не пізніше XV ст. У часи середньовіччя замок стояв на перехресті шляхів, що вели з Польщі та Литви до Центральної України та далі до Криму. У XVI–XVII ст. замок неодноразово боронив край від татарських набігів. Нині Межибізький замок є пам’яткою фортифікаційної архітектури XVI ст., внесеною до Державного реєстру національного культурного надбання України. З 2001 року замок має статус Державного історико-культурного заповідника. Меджибізький замок вважається одним з найкращих зразків фортифікаційної архітектури України, що зберігся у більш-менш задовільному вигляді. Щороку на території пам’ятки відбуваються військово-історичні реконструкції.

Стіна що впала, належала до палацу, збудованого на території замку у другій половині XVI ст. У аварійному стані перебуває також частина передньої стіни палацу в Меджибожі довжиною 5-7 метрів. Вона може впасти з дня на день.

Нагадаємо, у 2011 році впала одна з веж фортеці у Кам’янці-Подільському Хмельницької області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *