Історична реконструкція “Київ 1240. Навала зі Сходу”

Джерело: Facebook

Джерело: Facebook

У суботу 10 грудня 2016 р. на Старокиївській горі відбудеться історична реконструкція Битви за Київ 1240 року. Запекла сутичка двох воїнств буде реконструйована на тому ж місці, де вона відбувалася насправді 776 років тому – поруч з руїнами Десятинної церкви, нині це територія Національного музею історії України.

13 століття. Величезне військо Батия захопило та поневолило 40 народів і тепер впевнено прямує на Захід. Попереду – підкорення Київської Русі, а потім і Європи. Легко захопивши більшість руських міст, у 1240 році орда підійшла до стін Києва і взяла його в облогу, розраховуючи на легку перемогу. Натомість ворогів зустріли міцні стіни, мужні захисники та гострі мечі!

Зазвичай воїни Батия підкорювали міста за 3–5 днів. Але тепер найсильніша армія, яку тільки бачив світ у ті часи, видавалася безпорадною! Лише ціною величезних людських втрат у рядах завойовників та 10 тижнів облоги орді вдалося взяти Київ.

Але поразка міста Кия стала перемогою для Європи. Знесилені і відчутно поріділі ряди татаро-монгольського війська намагалися вчиняти набіги лише на частину європейських земель і повернулися назад до Волги.

Захисники Києва стали щитом Європи і вберегли її від руйнування, якого зазнала Русь. Сучасна столиця незалежної України 8 століть тому затримала, виснажила, і врешті зупинила руйнівну навалу зі Сходу.

10 грудня о 12.00 на території Національного музею історії України реконструктори з клубів різних міст відтворять одну з вирішальних битв 1240 р. за Київ!

У програмі заходу:
– реконструкція битви між воїнами Київської Русі і монголо-татарськими завойовниками;
– двобої для усіх бажаючих на м’якій зброї (тямборах);
– показові двобої між воїнами-реконструкторами;
– безкоштовні фото з учасниками битви;
– ознайомлення зі зброєю та обладунками 13 ст (під час екскурсії у музеї о 14:00).

Вхід на територію музею вільний. Вхід до музею – за звичайним квитком.

Організатори: Громадська організація «Росичі», Національний музей історії України.

Джерело: Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *