Міноборони закуповує штурмові гвинтівки “Форт”

форт3 жовтня 2014 р. Міністерство оборони України закуповує 500 штурмових гвинтівок Форт-221 і Форт-224, повідомляє “Цензор”. Гвинтівки вже приймаються на озброєння, залишилося кілька днів на оформлення, і вони офіційно надійдуть на озброєння Збройних сил України.

До кінця року міністерство закупить 500 штурмових гвинтівок виробництва науково-виробничого об’єднання МВС України “Форт” для бійців спецпідрозділів. Про це повідомив начальник центрального ракетно-артилерійського управління Збройних сил України полковник Віталій Отаманюк.

“Це зброя можна заряджати як з правого, так і з лівого боку – це важливо для правшів і лівшів. Регулюється викид патронів на правильну сторону, можна спокійно в польових умовах замінити ствол”, – сказав Отаманюк. Калібр гвинтівки Форт-224 – 5,45 на 39 мм, це звичайний калібр, який нам дістався ще з Радянського Союзу, але можна поставити НАТОвський калібр 9-миллимитровой або 7,62 на 51, ​​повідомив він. За словами В. Отаманюка, ця зброя буде поставлятися в першу чергу для підрозділів сил спеціальних операцій, а в подальшому – високомобільним десантним військам і розвідпідрозділам механізованих частин.

форт2Крім того, в майбутньому на озброєння армії будуть прийняті два пістолети – Форт-17 і Форт-14ТПН. Також Міноборони почало переобладнання автоматів АКС через додавання ергономічного руків’я, розкладного прикладу, коліматора. В. Отаманюк додав, що в поточному році Міністерство оборони України планує переобладнати близько 2 тисяч автоматів для зони АТО, а перші 120 поліпшених автоматів вже направлені в зону проведення Антитерористичної операції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *