В Одесі відкрилася виставка «Козацька слава»

Rogala59 жовтня 2015 р. В одеському художньому салоні (вул. Катерининська, 18) відкрилася виставка графіки «Козацька слава» дослідника історичного одягу, скульптора, ілюстратора військово-історичних видань та книжок, автора багатьох статей та реконструкцій Сергій Шаменков.

Одесити вперше мають змогу побачити наукову графічну реконструкцію, на якій представлено еволюцію козацького одягу та спорядження українських козаків XVI–XVIII ст. Виставка присвячена 226-й річниці штурма Хаджибею, а також козацькому святу Покрови Святої Богородиці, покровительці козацтва.На полотнах представлені козаки різних періодів, вперше представлено реконструкції козаків Чорноморського війська, які брали штурмом місто Хаджибей (Кацюбіїв), що його згодом було перейменовано на Одесу.

Виставка є цікавою для всіх, хто захоплюється історією, історичним козацьким одягом, історією Одеси. На виставці представлено 30 робіт.

Довідка. Сергій Ігорович Шаменков закінчив Одеське художнє училище ім. Грекова та Львівську Академію мистецтв. Займається скульптурою малих форм, науково-історичною реконструкцією одягу. Автор багатьох статей, книг, графічних та матеріальних реконструкцій на тему військового костюму від античності до ХХ ст. Учасник кількох військово-історичних груп.

Джерело: Oksana Levkova, Рома Медяник

Rogala7Rogala1rogala6

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *