Ucrainarma forum

Вітаємо на нашому форумі! Ucrainarma forum - для всіх, хто цікавиться військовою історією.
Сьогодні: 28 березня 2024, 16:47

Часовий пояс UTC + 3 годин




Створити нову тему Відповісти  [ 13 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Українські військові частини російської армії 1917 р.
ПовідомленняДодано: 12 січня 2013, 14:59 
Офлайн

З нами з: 12 січня 2013, 14:38
Повідомлень: 6
Шановні друзі!
Я мешкаю за кордонами України й не маю доступу до сучасної української військово-історичної літератури (не рахуючи тих небагатьох творів, що їх викладено в Інтернет). Чи не підкаже хтось, що можна прочитати про утворення українських військових частин у складі російської армії у 1917 році (в першу чергу до жовтня, але й період жовтня – грудня 1917 р. також цікавить). Тобто, назви, установчі накази, склад, чисельність, командири, участь у бойових діях. Яка взагалі існує інформація з цього питання? (маються на увазі тверезі професійні дослідження з архівних матеріалів, а не патріотична публіцистика та спогади, пробачте, «битих генералів»).

Тема перенесена з "Обговорення статей" до "Історичного форуму". Модератор Artem_P


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Українські військові частини російської армії 1917 р.
ПовідомленняДодано: 14 січня 2013, 13:25 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 22 вересня 2012, 20:11
Повідомлень: 256
Звідки: Київ
Вітаю на нашому форумі!
Основним історичним дослідженням з цього питання є книга Віктора Голубко "Армія Української Народної Республіки 1917-1918", проте вона має багато помилок, тому нею треба користуватися обережно. Цим питанням також займалися Ярослав Тинченко, Григорій Савченко, Михайло Ковальчук. Пропоную в цій темі збирати повні бібліографічні дані про статті та монографії сучасних дослідників питання.
Згодом викладу назви позицій, які траплялися мені.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Українські військові частини російської армії 1917 р.
ПовідомленняДодано: 15 січня 2013, 07:03 
Офлайн

З нами з: 12 січня 2013, 14:38
Повідомлень: 6
Дякую! Буду чекати.
Деяких авторів та їх книжок я знайшов. Але, так розумію, мені потрібен саме твір Я. Тинченка про армію УНР в період з березня 1917 до листопада 1918 р. Ніхто не знає де можна відшукати хоча б частину тексту цієї книги (про придбання вже навіть і не сподіваюсь) про березень – жовтень 1917 р.?


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Українські військові частини російської армії 1917 р.
ПовідомленняДодано: 15 січня 2013, 11:23 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 22 вересня 2012, 20:11
Повідомлень: 256
Звідки: Київ
Якщо Ви про цю книжку:
Зображення
http://tempora.com.ua/2009/09/ukrajinsk ... jovi-diji/
- то вона продається в т.ч. через мережу Інтернет. У вільному доступі я її не бачив.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Українські військові частини російської армії 1917 р.
ПовідомленняДодано: 21 січня 2013, 19:42 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 22 вересня 2012, 20:11
Повідомлень: 256
Звідки: Київ
Література по темі:

- Голубко В. Армія Української Народної Республіки 1917–1918. Утворення та боротьба за державу. – Л.: Кальварія, 1997. – 288 с.
- Ковальчук М. Українізація на Південно-Західному фронті російської армії // Військово-історичний альманах. - 2006. - Ч. 2(15). - С. 45-86.
- САВЧЕНКО Г. БОРОТЬБА БІЛЬШОВИЦЬКИХ ВРК З УКРАЇНСЬКИМ ВІЙСЬКОВИМ РУХОМ НА ПІВНІЧНОМУ ФРОНТІ (листопад — грудень 1917 р.) // З архівів ВУЧК–ГПУ–НКВД–КГБ / Гол. ред. Ю. Данилюк. НАН України. Інститут історії України; Служба безпеки України; Головне архівне управління при Кабінеті Міністрів України. - № 1/2 (4/5) . - К., 1997 або тут. Праці цього автора також є у виданнях "Історичний журнал", 2005, № 3 та "Історія України. Маловідомі імена, події і факти", К., 2005, Вип. 32.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Українські військові частини російської армії 1917 р.
ПовідомленняДодано: 23 січня 2013, 16:36 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 22 вересня 2012, 20:11
Повідомлень: 256
Звідки: Київ
Кілька сучасних статей про українізацію 34-го корпусу РІА:

Валентин KОВAЛЬ ГЕНЕРАЛ П.СКОРОПАДСЬКИЙ I УКРАЇНСЬКЕ ВIЙСЬКО (червень-грудень 1917 р.)
Георгій Папакін КІНЕЦЬ 1917 РОКУ: АЛЬТЕРНАТИВИ ПАВЛА СКОРОПАДСЬКОГО
Григорій САВЧЕНКО, ПОПОВНЕННЯ ОСОБОВОГО СКЛАДУ 34-го КОРПУСУ РОСІЙСЬКОЇ АРМІЇ НА ПОЧАТКУ УКРАЇНІЗАЦІЇ З’ЄДНАННЯ
Григорій САВЧЕНКО, МАТЕРІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ 34-ГО АРМІЙСЬКОГО КОРПУСУ В ПЕРІОД ЙОГО УКРАЇНІЗАЦІЇ (липень – листопад 1917 р.)


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Українські військові частини російської армії 1917 р.
ПовідомленняДодано: 23 січня 2013, 17:50 
Офлайн

З нами з: 12 січня 2013, 14:38
Повідомлень: 6
Дякую, дуже цікавий матеріал!


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Українські військові частини російської армії 1917 р.
ПовідомленняДодано: 24 січня 2013, 10:29 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 22 вересня 2012, 20:11
Повідомлень: 256
Звідки: Київ
Armarian, прошу, якщо Ви зустрічаєте літературу по цій темі, викладайте тут посилання або назви, це може знадобитися іншим учасникам форуму! ;)


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Українські військові частини російської армії 1917 р.
ПовідомленняДодано: 25 січня 2013, 06:58 
Офлайн

З нами з: 12 січня 2013, 14:38
Повідомлень: 6
Проблема полягає саме в тому, що я не маю звичайного, приватного зв’язку з Україною, не знаю які сучасні українські інституції виконують військово-історичні дослідження, які наукові праці друкуються. Я не досить обізнаний користувач Інтернету, мені ще важко шукати тут цікавий для мене матеріал. Тому я й звернувся до вас, щоб отримати інформацію, як кажуть, з перших рук. Ще раз дякую за щиру допомогу!


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Українські військові частини російської армії 1917 р.
ПовідомленняДодано: 25 січня 2013, 23:43 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 22 вересня 2012, 20:11
Повідомлень: 256
Звідки: Київ
Зрозумів. На жаль, у нас нема спеціальних інституцій, які займаються вивченням військової історії, бо інститут С.Литвина на мою думку працює вкрай незадовільно (у його виданні "Воєнна історія" рідко можна знайти статті фахового рівня), а Львівський інститут мілітарної історії лише розпочинає роботу. Зокрема, він видає альманах "Цитаделя", але там по даній тематиці нічого не публікувалося.
Можу порадити ще одне - на сайті nbuv.gov.ua є pdf-версії найновіших фахових видань українських університетів, якщо є вільний час та натхнення, можна пройтися по назвах видань ("Вісник .../Наукові записки... університету. Серія Історія"). Але часу це займе багато.


Догори
 Профіль  
 
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 13 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі

Часовий пояс UTC + 3 годин


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron



 Сайт присвячений організації, озброєнню та зовнішньому вигляду представників армій, що у різні часи перебували на теренах України.
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Український переклад © 2005-2011 Українська підтримка phpBB