Ucrainarma forum

Вітаємо на нашому форумі! Ucrainarma forum - для всіх, хто цікавиться військовою історією.
Сьогодні: 28 березня 2024, 15:58

Часовий пояс UTC + 3 годин




Створити нову тему Відповісти  [ 144 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Чи були римляни в подністров`ї ?
ПовідомленняДодано: 23 вересня 2012, 13:20 
Офлайн
Администратор
Аватар користувача

З нами з: 22 вересня 2012, 16:20
Повідомлень: 125
Цитата:
Тарас Дишкант коментує:
17.09.2012 о 18:22
В журналі “Пам*ятки України” 1999,4 номер який повністю присвячений Замковому мосту в Кам*янець-Подільську на с.42 є навіть фотографія “підаркового простору” ось куди залізли Пламеницькі виміряючи цей міст. Щодо будівельних розчинів, щоби щось заперечити не на словах – то Вам потрібно взяти з десяток зразків цих розчинів з самого Мосту і зробити незалежну їм експертизу і потім порівняти із результатами Пламеницьких… Побудову Траянової колони, як і побудову Мосту в нинішньому Кам*янець-Подільську вів Аполодор і всі креслення, що віе і де він побудував у нього я думаю були. І нічого “пропагандиського” ні Аполодору, ні Траяну тут не потрібно було вигадувати. Міст на Дунаї був зруйнований наступником Траяна – Адріаном – С.48. На Буковині Траяновий вал впирається в ріку Прут, дунайський Траяновий вал також впирається в Прут – з цього можна зробити висновок, що границею між Дакією і Сарматією в цьому регіоні була річка Прут від нинішнього села Комарів що в Чернівецькій обл. Крім цього очевидно, що крім Замкового мосту з Кам.-Под. на Траяновій колоні зображено і інші місцевості – міста що були у тодішньому нашому Подністров*ї: Карродунон, Маетоній, Еракт і т.п. Є що шукати !!! нашим історикам!

_________________
Будь-які роботи пов'язані з SEO:
Розкрутка сайту в пошукових системах, SEO-аудит сайту, SEO-консультації, складання СЯ, підготовка оптимізованих текстів, розрахунок бюджету просування, контент для вашого сайту та інше.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Чи були римляни в подністров`ї ?
ПовідомленняДодано: 23 вересня 2012, 13:21 
Офлайн
Администратор
Аватар користувача

З нами з: 22 вересня 2012, 16:20
Повідомлень: 125
Цитата:
Є_С коментує:
17.09.2012 о 20:37
Про вичерпаність аргументів, схоже, я сказати поспішив. Пане Тарасе, «підаркові простори» пані Пламеницькі дійсно досліджували, зазначаючи при цьому, що верхній арковий пояс датується 1942 (!!!) р. (ці роботи добре документовані), та не наводячи жодних ґрунтовних аргументів щодо датування нижнього шару аркових конструкцій часом, раднішим від ХVІІ ст., коли саме таку конструкцію мосту ВПЕРШЕ відзначає писемне джерело. Тобто графічна реконструкція «вигляд Замкового мосту у ХVІ ст.» їхнього авторства – також «фантазія на тему». Хай там як, але самі пані Пламеницькі не «опускають» дату найраніших аркових конструкцій нижче ХІІІ ст. Тож до чого тут арки? Оспорювати можливість побудування найраніших конструкцій мосту у давньоруський час ніхто й не думав…
А от про Адріана – даруйте, то відверта помилка. Між ним та справжнім «руйнівником» мосту Траяна Авреліаном – добрячих півтора століття, протягом котрих ця інженерна споруда цілком нормально функціонувала.

_________________
Будь-які роботи пов'язані з SEO:
Розкрутка сайту в пошукових системах, SEO-аудит сайту, SEO-консультації, складання СЯ, підготовка оптимізованих текстів, розрахунок бюджету просування, контент для вашого сайту та інше.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Чи були римляни в подністров`ї ?
ПовідомленняДодано: 23 вересня 2012, 13:21 
Офлайн
Администратор
Аватар користувача

З нами з: 22 вересня 2012, 16:20
Повідомлень: 125
Цитата:
Тарас Дишкант коментує:
18.09.2012 о 08:13
Знаєте важко повірити, що всі матеріали які зібрані і дослідженні Пламеницькими щодо Замкового мосту — це все якомусь котові кам*янецькому під хвіст. Є у них звичайно помилки, але вони дрібні і хто за них чіпляється значить ніяких вагомих аргументів у того просто немає! Так мені здається…

_________________
Будь-які роботи пов'язані з SEO:
Розкрутка сайту в пошукових системах, SEO-аудит сайту, SEO-консультації, складання СЯ, підготовка оптимізованих текстів, розрахунок бюджету просування, контент для вашого сайту та інше.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Чи були римляни в подністров`ї ?
ПовідомленняДодано: 23 вересня 2012, 13:21 
Офлайн
Администратор
Аватар користувача

З нами з: 22 вересня 2012, 16:20
Повідомлень: 125
Цитата:
Тарас Дишкант коментує:
18.09.2012 о 15:52
Знаєте Є-С я незнаю прізвища того німецького інженера який в 1942 році робив реконструкцію Замкового мосту в Кам*янець-Подільському, але я точно знаю, що це не був штурмбанфюрер Штірліц з кінофільму “18 мгновений прімевари”! Щодо реконструкції Мосту в середині 16 ст. як Ви пишите виконана в стилі “фантазія на тему” то Боже мій – подавайте свою більш приземлену фантазію на дану тему, хоча це від хід від нашої теми обговорення.А так я бачу що Ви разом з Артемом твердо сидите на своїй позиції, то я з свого боку хочу підвести підсумки в нашій дискусії: 1. З 1971 по 1988 роки в місті Кам*янець-Подільську Пламеницькими і їх товаришами по-роботі було взято 247 проб будівельних розчинів з різних давніх будівель. я так зрозумів, що Ви тільки збираєтесь щось подібне робити – удачі Вам! Бо інакше, як Ви заперечите ці дані? Словесно?! 2.Обмірів Мосту ви також не проводили, ну хіба що кроками поверху самого мосту. це не рахується. 3.Археологи свідчать, що липицька археологічна культура до нас прийшла з Дакії. логічно, що зп нею пізніше прийшов і Рим. Ці факти нічим Ви не можете спростити. 4. Величезні Траянові вали були збудовані Марком Ульпієм Траяном. Щоб заперечити цей факт потрібно дослідити їх, цього пока ще не зроблено українською наукою. 5. Якогось дакійського мосту подібного за архітектурними особливостями до Кам*янець-Подільського Мосту і мосту зображеного на Траяновій колоні Ви не знайшли, покищо. Пам*ятайте в цьому Вашому мості подібностей з Траяновим мостом на колоні має бути сім і більше… Чекаємо Вас з перемогою.Ну, там з щитом, на щиті, під щитом – як вийде.

_________________
Будь-які роботи пов'язані з SEO:
Розкрутка сайту в пошукових системах, SEO-аудит сайту, SEO-консультації, складання СЯ, підготовка оптимізованих текстів, розрахунок бюджету просування, контент для вашого сайту та інше.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Чи були римляни в подністров`ї ?
ПовідомленняДодано: 23 вересня 2012, 13:21 
Офлайн
Администратор
Аватар користувача

З нами з: 22 вересня 2012, 16:20
Повідомлень: 125
Цитата:
A_P коментує:
19.09.2012 о 07:34
Пане Тарасе, ну не видавайте Ви гіпотези (Ваші, чи Пламенницьких) за “факти”! Ну негарно це робити… Користі для історії від таких перекручень нуль.

_________________
Будь-які роботи пов'язані з SEO:
Розкрутка сайту в пошукових системах, SEO-аудит сайту, SEO-консультації, складання СЯ, підготовка оптимізованих текстів, розрахунок бюджету просування, контент для вашого сайту та інше.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Чи були римляни в подністров`ї ?
ПовідомленняДодано: 23 вересня 2012, 13:22 
Офлайн
Администратор
Аватар користувача

З нами з: 22 вересня 2012, 16:20
Повідомлень: 125
Цитата:
Тарас Дишкант коментує:
19.09.2012 о 14:56
Добре, шановний Артеме, це Ваш сайт- то буде себе поводити чемно. Хіба ще спростую попереднє твердження Є-С про “аркові конструкції” Мосту в Кам*янець-Подільську, що вони є 13 ст. Так , ніхто з цим датуванням не спорить і я також, але факт той що ці аркові конструкції спираються на пілони, якеі були збудовані 2-3 ст. н.е. за Пламеницькими ось в чому тут сіль. І як що ці давньоримські пілони це гіпотеза, очевидно тверда досить, і Траянові вали гіпотеза і липицька археологічна культура із області фантастики – то що ж тоді , Артеме, для Вас факти ?

_________________
Будь-які роботи пов'язані з SEO:
Розкрутка сайту в пошукових системах, SEO-аудит сайту, SEO-консультації, складання СЯ, підготовка оптимізованих текстів, розрахунок бюджету просування, контент для вашого сайту та інше.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Чи були римляни в подністров`ї ?
ПовідомленняДодано: 23 вересня 2012, 13:22 
Офлайн
Администратор
Аватар користувача

З нами з: 22 вересня 2012, 16:20
Повідомлень: 125
Цитата:
A_P коментує:
21.09.2012 о 08:57
Спецыально для Вас: факт – це не “за Пламеницькими” чи “за Дишкантом”. Факт – це щось підтверджене.

_________________
Будь-які роботи пов'язані з SEO:
Розкрутка сайту в пошукових системах, SEO-аудит сайту, SEO-консультації, складання СЯ, підготовка оптимізованих текстів, розрахунок бюджету просування, контент для вашого сайту та інше.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Чи були римляни в подністров`ї ?
ПовідомленняДодано: 23 вересня 2012, 13:22 
Офлайн
Администратор
Аватар користувача

З нами з: 22 вересня 2012, 16:20
Повідомлень: 125
Цитата:
Тарас Дишкант коментує:
19.09.2012 о 15:29
Змушений повернутись, бо знайшов коментар Є-С за 10 вересня, який я пропустив, там зокрема йдеться, що можливо Траянові вали були збудовані проти ранніх скіфів і що фронтально вали повернуті на південь і південний схід і це чомусь дивує пана Є-С. Повторюю можливо ще раз: що римляни разом з даками проживали на землях теперішнього поділля від Львова де воно закінчується і до Траянвого валу, що проходиа біля Кам.-Подільського – захищалися вони від сарматів, що тут складного ? Йоли-пали, потрібно просто знати розташування цих валів, особливо Буковинських.Знаєте, ось цього літа в Кам.-Подільську недалеко Мосту проводилися археологічні розкопки і було знайдено чимало трипільської кераміки.Ось моя нова гіпотеза: У трипільські часи Міст був дерев*яний (потрібно шукати зарубки в камені для колод) – тут була на місці Старого міста Кам.-Под. трипільська твердиня і вали, які нині називаються Траяновими були збудовані ще в ці давні часи. А так, як трипільська культура сунулася на наші землі з Ромунії то моя версія виглядає досить не погано на тлі скіфів! Ще є варсія, що Траянові вали названі в честь бога Трояна, нібито слов*янського. Ну, що Ви тепер згідні, що крім назви “Траянові вали” у Вас Є-С нічого певного в руках немає?!

_________________
Будь-які роботи пов'язані з SEO:
Розкрутка сайту в пошукових системах, SEO-аудит сайту, SEO-консультації, складання СЯ, підготовка оптимізованих текстів, розрахунок бюджету просування, контент для вашого сайту та інше.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Чи були римляни в подністров`ї ?
ПовідомленняДодано: 23 вересня 2012, 13:22 
Офлайн
Администратор
Аватар користувача

З нами з: 22 вересня 2012, 16:20
Повідомлень: 125
Цитата:
Є_С коментує:
19.09.2012 о 21:27
Пане Тарасе, ну який там «кіт», з яким таким «хвостом»?! Тут жодних приводів обурюватися. Дослідження «Пламеницьких со товариші», про які Ви кажете, дають всі підстави датувати найраніше муровані елементи Замкового мосту давньоруським часом, можливо – початком післямонгольського. Та це ж «цукерочка»!!! Це найраніше подібна інженерна споруда на Україні та взагалі на Русі (у найширшому розумінні поняття Русь). Чим не привід для «місцевого патріотизму», та й не лише місцевого – загальнонаціонального? Причому, привід без всіляких хронологічних натяжок аж до ранньоримського часу включно. Чи якщо воно на тисячу років «молодше», то вже й «не те»?
Реконструкцію мосту «власного авторства» я запропонувати не можу, адже, як Ви цілком справедливо зазначили, натурних досліджень не проводив, і робити цього не збираюся, оскільки не є ані істориком архітектури, ані фахівцем з періоду (давньоруського та більш пізнього середньовіччя). Але датування на підставі того, що зразки розчину з пілонів аналогічні зразкам розчину з передмостної башти, мене як професійного археолога, знайомого з правилами хронологічних побудов, не влаштовує. Біда в тому, що синхронність об’єктів в такому випадку, звісно, беззаперечна, але ж підстав датувати башту ранньоримським часом дослідники не наводять (!!!). Про примарність типологічних визначень кераміки з цем’янки повторюватися не буду. Наскільки знаю, культурних відкладів римського часу, так само, як і початку середньовіччя у Старому місті не виявлено, найраніші достеменні середньовічні знахідки тут – давньоруські рубежу ХІІ-ХІІІ ст. Куди ж будували моста у ІІ ст.?!?
Про дако-римський анклав між Львовом та Кам’янцем мені сподобалося. Хотілось би ще реконструкцію системи комунікацій цього анклаву з «тілом» Імперії, а також бодай одну аналогію настільки ізольованого римського володіння будь-де (варіанти островів – не розглядаються). Насторожує й те, що сармати для цих «провінціалів-відлюдників» були страшніші за германців, які саме у цей час почали активно нишпорити по їхнім незахищеним тилам у верхів’ях Дністра. Де чисельні знахідки римських матеріалів з цього анклаву? Амфорна тара з липицьких та пшеворських пам’яток – не зараховується, кілька зразків бронзових посудин – не зараховується, фібули провінційно-римських зразків – не зараховується, все це цілком пояснюється торгівельними та/або дипломатичними зносинами, а також, не виключено, військовою здобиччю. У «сухому залишку» поодинока безконтекстна знахідка цеглини з с.Мишків та подібна за умовами знаходження рука статуї. З останньою особливих складнощів немає: полюбляли варвари розбирати вироби з кольорових металів (не зважаючи на їхню художню цінність) на «металобрухт» і занести таку специфічну воєнну здобич могли ка зна куди. Цеглина, звісно, не така вже й корисна річ, аби тягнути світ за очі, але в одному екземплярі вона нічого не доводить.
Трипілля, звісно, «то наше все»:))). Чого ж вони валами свої «протоміста» не оточували? Хоча трипільські городища й справді відомі, одне з найвідоміших з них – Жванець-Щовб – й справді на Поділлі, але яке відношення це має до Замкового мосту?!?
Нарешті, про назву Траянових валів: я-то саме розумію її умовність і не схильний вважати цю назву «прямою вказівкою» на побудування цих укріплень «в часи Траянові».

_________________
Будь-які роботи пов'язані з SEO:
Розкрутка сайту в пошукових системах, SEO-аудит сайту, SEO-консультації, складання СЯ, підготовка оптимізованих текстів, розрахунок бюджету просування, контент для вашого сайту та інше.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Чи були римляни в подністров`ї ?
ПовідомленняДодано: 23 вересня 2012, 13:23 
Офлайн
Администратор
Аватар користувача

З нами з: 22 вересня 2012, 16:20
Повідомлень: 125
Цитата:
Тарас Дишкант коментує:
20.09.2012 о 11:13
Подільський “анклав” між Львовом і Кам*янець-Подільським спирався на поселення липицької культури, які є і в Івано-франківській і Чернівецькій областях. Комунікації: від нинішньої Сучави де є не одна римська цегла дорога йшла до нинішніх Чернівців зокрема і по річковій долині Дереглуя і за 11 км від Чернівців в нинішньому селі Тисовець на південній стороні гори Біла рипа знайдено при копанні колодязя кавалок квадра із глибини 4 метрів. ще був цілий квадр, але він пішов у фундамент сараю. За моїми розмислами – тут була римська кастелла.яка тут охороняла місток через річку Тисовець і в цілому дорогу. Далі дорога йшла до Чернівців, вже за Прутом вона розходилася до Заліщик зокрема, яко Кародуннон у ці часи. З географії Тернопільської області Ви Є-С можете знати,що землі тут перерізуються глибокими річковими долинами. І недалеко від Карродунону в Серетській долині розташоване село Мишків, де покищо була знайдена, ще 19 ст. одна римська цегла.Я цей факт інтерпретую, як знаходження тут римської залоги, яка тут охороняла переправу , а Ви як давнє “колекціонерство”. Можливо, нарешті за 150 років вітчизняні фахівці з археології нарешті навідаються в село Мишків і проведуть серйозні тут дослідження, а то повторяти, як мантру, що “римських легіонерів не було у нас тут в Подністров*ї” виглядає, як спроба переконати себе в цьому, а ніж інших. Рівняти давніх германців і скіфів-сарматів між собою можна, але там є багато відміностей між тими народами. Проблему “Траянових валів” потрібно звичайно розв*язати і тоді це допоможе в розв*язанні великої фальшивки під назвою “Слово о полку Ігоревім” з його чотирикратним згадуванням про якусь “Троянь”. Бачите, Є-С , як все заштопорилось від Вашого небажання допокатися до істини в цих питаннях “траянових”…

_________________
Будь-які роботи пов'язані з SEO:
Розкрутка сайту в пошукових системах, SEO-аудит сайту, SEO-консультації, складання СЯ, підготовка оптимізованих текстів, розрахунок бюджету просування, контент для вашого сайту та інше.


Догори
 Профіль  
 
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 144 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Далі

Часовий пояс UTC + 3 годин


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron



 Сайт присвячений організації, озброєнню та зовнішньому вигляду представників армій, що у різні часи перебували на теренах України.
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Український переклад © 2005-2011 Українська підтримка phpBB