Ucrainarma forum

Вітаємо на нашому форумі! Ucrainarma forum - для всіх, хто цікавиться військовою історією.
Сьогодні: 28 березня 2024, 12:12

Часовий пояс UTC + 3 годин




Створити нову тему Відповісти  [ 2 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Кіммерійці. IX–VIII ст. до Р.Х.
ПовідомленняДодано: 22 вересня 2012, 21:29 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 22 вересня 2012, 20:11
Повідомлень: 256
Звідки: Київ
Цитата:
Кіммерійці – перше плем’я на території сучасної України, про яке ми знаємо не лише з археологічних джерел і яке відомо за назвою. Кіммерійці згадуються античними грецькими авторами, зокрема Гомером та Геродотом, а також у ассирійських текстах. Частина дослідників ідентифікує кіммерійців з пізніми пам’ятками білозерської археологічної культури XII–IX ст., або з пам’ятками чорногорівської культури і новочеркаськими пам’ятками ІХ ст. до Р.Х. Загалом більшість знахідок степової зони приписують кіммерійцям та відносять до умовної “кіммерійської культури”. Ймовірно, під назвою “кіммерійці” античні автори розуміли все населення Північного Причорномор’я передскіфської епохи

http://www.ucrainarma.org/materiali/kimmeriyci.html


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Кіммерійці. IX–VIII ст. до Р.Х.
ПовідомленняДодано: 22 вересня 2012, 21:34 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 22 вересня 2012, 20:11
Повідомлень: 256
Звідки: Київ
З обговорення на сайті:
Тарас Дишкант написав:
А за моїми дослідженнями кімерійців вигадав Геродот і такого великого переселення народів не було – це також його вигадка, як і іраномовність самих скіфів. До певної міри це підтверджують теперішні дослідження народів по гаплогрупах.

Про велике переселення народів не йдеться. Сучасні дослідження навпаки стверджують, що дуже важко розрізнити пам’ятки”кіммерійські” і ранньоскіфські, оскільки вочевидь носії цих культур були споріднені між собою.
Щодо гаплогруп, Ви дуже помиляєтеся, бо генетика людини не має жодного відношення до її мови чи культури.
А щодо “вигадки” кіммерійців Геродотом, то проти цього свідчать як ассирійські клинописи, так і топоніми, що дожили до римських часів – це одній людині, Геродоту, “фальсифікувати” було просто не під силу :D
Тарас Дишкант написав:
Артеме просто підіть моїм шляхом. Ось досить давно зібрався я написати серйозну річ про скіфів. Звісно , що тут треба починати із їх попередників кіммерійців. Ось я беру і всі згадки про кімерійців що є в Геродота друкую на одному листочку…І якщо Вас, Артеме не подивує п*ятикратна згадка одного й тож сюжету про кіммерійців то дальше щось говорити нам не про що. Ось Ви пишите що кіммерійська і скіфська культура є дуже подібними. А за Геродотом скіфи прийшли з Азії, за Кавказу і ніяких слідів від того немає ? Тут ближні родичі із Дакії до нас завітали – липицька культура і все ясно археологам, що це трохи інші люди. Описи країн, народів, географія і тоді були в руках Геродота так що вигадати тут йому щось таке корисне для афінського народу не було проблемою.

По-перше, пане Тарасе, якщо Ви уважно прочитали написане вище, то там йдеться про те, що “під назвою “кіммерійці” античні автори розуміли все населення Північного Причорномор’я передскіфської епохи”.
По-друге, ранньоскіфські чи “кіммерійські” пам’ятки відомі археологам і за кавказькими, і за закавказькими матеріалами, і на разі археологія дає сякі-такі, але підтвердження розповідям Геродота про початковий період історії Скіфії. Відсилаю Вас до праць Іванчика, одна з них вказана у бібліографії статті.

Тарас Дишкант написав:
На жаль Іванчика не читав, але раз Ви повторюєте те що було написано про кіммерійців раніше то можна зробити висновок, що чогось кардинального у Ів. немає? Хотів написати що Геродот придумав кіммерійців а після нього усі автори почали це повторяти. Але ось Гелланік згадував скіфське племя АМАДОКИ і їх землю Амадокію. Про Амадоцьке озеро, місто Амадока і гори Амадоцькі і народ амадоків – все це є у Європейській Сарматії в описі Клавдія Птолемея. Питання Артеме тепер до Вас, Вам для домашніх роздумів: А чому шановний Геродот ні разу не згадав про народ амадоків, які як бачимо пережили усі перетурбації??? Ще можна запитати про скіфську царівну Томіру, яку Геродот називає массагетською і пише про неї не в розповіді про Скіфію кн.4 ?? А в Аріана вона скіфська цариця?

Пане Тарасе, мені важко сперечатися з Вами, оскільки я не розумію ходу Ваших думок, коментуючи статтю, Ви чомусь перейшли на амадоків і масагетську царицю, про яких у статті жодним словом не згадано. Можу лише зазначити, що у публікаціях Іванчика (зокрема у зазначеній у списку бібліографії) є між іншим перелік відомих на сьогодні письмових джерел з історії кіммерійців, і одним лише Геродотом вони не обмежуються.
Тарас Дишкант написав:
Артеме, мій хід думок такий, просто я тут дещо випередив хід дискусії: амадоки і массагетська цариця тут до того – що це викриває брехню Геродота в обидвох цих випадках. 1. Про амадоків він пише завуальовано, як скіфи-землероби, скіфи-рільники, 2. Массагетська цариця Томіра – це в цілому скіфська цариця. Мені здається усі інші автори що жили після Геродота тільки повторяли його версію. Кіммерійці дійсно жили, але тільки в поселенні на переправі через нинішню Керченську протоку. Для створення міфу про кіммерійців без сумніву прислужився видатний твір Гомера “Одіссея”, твори якого були відредаговані в 6 ст. до н.е. На Керченському півострові є грязеві вулкани і спонукали перших греків тут відчувати кінець світу , Ойкумени і т.п. У К.птолемея є мис Кіммерій якого я індентифікую, як кінецт ріки Кубані за м. Темрюком. За тим же Птолемеєм було місто Кімерій, яке знаходилося в Арабатській затоці – с.Заводське. Ці два кіммеріка цікаві тим що знаходяться вони на невеликих півостровах і при вітрах трьохстороніх тут завжди будуть хвилі. Хвиля з грецької “кіма”. В Керченській протоці також є хвилі різної природи. Тому я слово “кіммері…” виводжу з хвилі, все решту додумано істориками. Все таки добре перегляньте геродотові записи про кімерійців…

Ще раз повторюю (не знаю вже вкотре), крім Геродота, плем’я кіммерійців згадують і інші джерела, серед них і такі, що були створені ДО Геродота. Не варто у гонитві за сенсаційністю відкидати все, що не підходить до Вашої версії! Тим більше не варто вдаватися до дослідження етимології слів у мовах, яких Ви не знаєте, бо це хибний шлях.


Догори
 Профіль  
 
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 2 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC + 3 годин


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron



 Сайт присвячений організації, озброєнню та зовнішньому вигляду представників армій, що у різні часи перебували на теренах України.
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Український переклад © 2005-2011 Українська підтримка phpBB