Ucrainarma forum

Вітаємо на нашому форумі! Ucrainarma forum - для всіх, хто цікавиться військовою історією.
Сьогодні: 29 березня 2024, 02:10

Часовий пояс UTC + 3 годин




Створити нову тему Відповісти  [ 144 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Чи були римляни в подністров`ї ?
ПовідомленняДодано: 26 вересня 2012, 14:14 
Офлайн

З нами з: 26 вересня 2012, 13:47
Повідомлень: 85
:D Дякую усім за цікаву інформацію і зокрема про Комарів і про Олег Петраускаса. Думаю, якщо цей чоловік буде збирати всього навсього когорту, щоби порозганяти ці потішні полки і псевдоримські папємашові легіони то я залюбки приєднаюсь. Як має називатися археологічний об*єкт розташований одразу в двох областях на Поділлі, звичайно, що Подільський лімес. Це я маю наувазі Траянові вали тутейші. Ще з такою самою назваю вали є в Чернівецькій області кавальчик у північній Молдові - це буде Буковинський лімес. Траянові вали на заході Одеської обл. думав назвати Придунайським лімесом, але Дунай досить великий і все що біля нього є "придунайським" - отож думаю нехай буде Буджацький лімес, тут він також заходить на територію Молдови. Бачите шановні маловіри - нічого тут такого складного немає! Ще прошу адміністратора виправити у слові Подністров*я на велику букву "п", всетаки це назва регіону. Якщо Ви уважно прочитаєте про Комарів і його унікальність у варварському світі - то знайте : чудес ні в античні часи, ні зараз немає і не було. Комарів-Ерактон (Герактон) входив територіально в Римську імперію. Бачите як просто відкривається ця шкатулка. Потрібно вірити людям і не догмам!


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Чи були римляни в подністров`ї ?
ПовідомленняДодано: 26 вересня 2012, 14:46 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 22 вересня 2012, 20:11
Повідомлень: 256
Звідки: Київ
Тарас Дишкант написав:
Як має називатися археологічний об*єкт розташований одразу в двох областях на Поділлі, звичайно, що Подільський лімес. Це я маю наувазі Траянові вали тутейші. Ще з такою самою назваю вали є в Чернівецькій області кавальчик у північній Молдові - це буде Буковинський лімес. Траянові вали на заході Одеської обл. думав назвати Придунайським лімесом, але Дунай досить великий і все що біля нього є "придунайським" - отож думаю нехай буде Буджацький лімес, тут він також заходить на територію Молдови. Бачите шановні маловіри - нічого тут такого складного немає!

Ще б пак! Нічого складного немає, вигадати можна що завгодно :lol: Тільки от яким це боком до історії, якщо і назви Ви самі вигадуєте, і факти теж...


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Чи були римляни в Подністров`ї ?
ПовідомленняДодано: 26 вересня 2012, 18:35 
Офлайн

З нами з: 26 вересня 2012, 13:47
Повідомлень: 85
Шановний Артеме, що тут складного: стаєте до Траянового валу лівим боком значить вітчизняна нерозгадана історія від Вас злівого боку і т.д. Це я так застовбив собі місце, а що Вам воно непотрібне - бо Ви надієтесь на руїни придністровського Колізею? Чи як ? Між Оселівкою і Комаровим по карті топографічній рівно 30 км по прямій. Очевидно Ви чули про гаплогрупу "балканців" - у нас її за різними даними і 35 і 40 і 48 коріння тягнуться аж до трипільців, такщо родичі тут і Ваші є. у Войнаровського С.178 згадано, що Цигилик в Оселівці розкопав 28 жител, 57 ям і 22 вогнища за межами споруд і все це часи ранньоримського і пізньоримського часу. Результати вже 37 років як неопубліковані. Сюди підходив Другий Буковинський Траяновий вал і тут було місто - Клепідава за К.Птолемеєм. Цього валу збереглося 9 км за В.Войнаровським :"Каталог пам*яток Чернівецької обл. ..." М.Чернівці, 1992 р. Біля села Росошани є 5 км Траянового валу, є ще кавалок валу за Хотином вздовж русла Дністра. Якщо це все для Вас ніщо - то що тоді Артеме для Вас "ВСЬО" ?? Хіба в давніх германців було щось подібного до нашого Анахарсіса, чи Томіри, чи Ідантірса, чи можливо на них нападав якийсь полководець Олександра Македонського , може вони вели диспут з давніми єгиптянами про найдавніший народ тодішньої землі??? Хіба ними не керував наш Аттіла?


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Чи були римляни в Подністров`ї ?
ПовідомленняДодано: 26 вересня 2012, 20:27 
Офлайн

З нами з: 26 вересня 2012, 13:47
Повідомлень: 85
Хочу добавити , що гіпотетично три вали що перерізали Прутсько-Дністровське межиріччя мали такі довжини6 1. біля Чернівців більше 30 км, Оселівський - 20 км, і Комарівський 40 км. БУДЖАЦЬКИЙ ЛІМЕС. Від Озера Сасик до границі з Молдавією біля м. Болграда в цілому становить - 90 км. Тільки, що но переміряв на топографічній карті "Одесской области" ВКФ. МО. Украини 1992 г. спеціально для А-П.. Покищо, як мені відомо - українська історична наука неможе похвалитися: хто і коли побудував ці Траянові вали Як кажуть карти в руки, совкову лопату, компас і натхнення - ордени і медалі будуть потім.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Чи були римляни в Подністров`ї ?
ПовідомленняДодано: 27 вересня 2012, 00:47 
Офлайн

З нами з: 23 вересня 2012, 15:15
Повідомлень: 42
Пане Тарасе, шановний Антон в котре доволі м'яко натякає Вам, що подекуди «простота хуже воровства»(с). Топоніми «Поділля», «Буковина» та «Буджак» - ген-ген наскільки пізніші від римського часу, а НЕФАНТОМНІ римські лімеси мали у давнину чіткі власні назви (приміром Limes Germanicus, Limes Moesiae або Limes Tripolitanus). Я, зокрема, також припустився прикрої помилки, вживши в одному з своїх постів «Дунайський лімес»; лімесу з такою назвою не було, правильно писати «лімес на Дунаї». Сподіватися на те, що у будь-якому джерелі римського часу «вспливуть» Подільський або Буджакський лімес не доводиться взагалі. Та й на те, що раптом з'явиться хоч якась-то згадка про лімес на схід від Карпат (із будь-якою назвою) сподіватися я теж не став би.
Щодо обережності зі словами, то я вже мав нагоду казати: визначення «провінційно-римський» не означає «римська провінція». Пам'ятки провінційно-римської черняхівської культури залишені варварами, які не мешкали на теренах провінцій, а були від них і дуже близько (Мунтенія) і дуже-дуже далеко (Курщина).

Оселівка. Судити про неопубліковану пам'ятку важко, але навіть з короткої попередньої інформації багато що зрозуміло. Захисних споруд немає (це – не городище); культурні відклади презентують доволі тривалий період (ранньо- та пізньоримський час разом – це «на хвилиночку» мінімум 300 років); 26 дуже навряд-чи одночасних жител на зазначені 300 років – не так вже й багато; матеріали ранньо- та пізньоримського часу дослідник доволі чітко розрізняє, тож 99,9 % ці матеріали концентруються у різних комплексах, що належать до двох сепаратних епізодів заселення ділянки (ранньоримський горизонт, ризикну припустити, липицький, пізньоримський – черняхівський). В цілому: місто (чи Клепідава, чи не Клепідава – справа десята) «не витанцьовується». Якщо ж врахувати, що на Поділлі та Буковині протягом мінімум 1000 років – від скіфського періоду до переддавньоруського – городищ взагалі не будували, то шукати тут міста/протоміста не доводиться. Це, звісно, «догматизм і начетничество», але міст без фортифікаційних споруд у Східній Європі для давнини та середньовіччя науці поки що невідомо (а от фортифіковані осередки, хоч і не міста – трапляються).
Й припиніть весь час «посилати» опонентів за «орденами та медалями», прошу. Ви самі ж кілька разі повторили, що достеменного датування згадані Вами вали не мають, але весь час згадуєте їх саме як споруди достеменно римського часу. Чи не вбачається Вам в цьому певне протиріччя? Датуванням придунайських валів раннім середньовіччям Ви нехтуєте, рівнозначною за ступенем доказовості гіпотезою про побудування подільських та буковинських валів наприкінці доби гальштату – нехтуєте. Якось воно не надто науково виходить…


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Чи були римляни в Подністров`ї ?
ПовідомленняДодано: 27 вересня 2012, 09:53 
Офлайн

З нами з: 26 вересня 2012, 13:47
Повідомлень: 85
Вітаю усіх з Днем туризму !!! Добре Є-С немає у мене більше для Вас аргументів щодо перебування давніх римлян у нас тут в Поднітров*ї, бо Ви все вмієте спростувати, думаю адвокати Вам би позаздрили. Щодо моїх назв Подільський, Буковинський і Буджацький лімеса то я можу сказати, що це так би мовити мої "робочі" назви. Поки надійдуть документи, підтвердження і тому подібна бюрократична процедура - то хай люди таки працюють, я так подумав? Вибачають, якщо когось із Вас ненароком зачепив за живе, Ви також не білі і пухнасті старались мене загнати на слизьке - чи не так?! Але в цілому бачите: що невирішення одного питання (це я про Міст в Кам*янець-Подільську) автоматично тягне за собою ще більш невирішенне питання по Комарову .


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Чи були римляни в Подністров`ї ?
ПовідомленняДодано: 27 вересня 2012, 11:57 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 22 вересня 2012, 20:11
Повідомлень: 256
Звідки: Київ
Тарас Дишкант написав:
Це я так застовбив собі місце, а що Вам воно непотрібне - бо Ви надієтесь на руїни придністровського Колізею? Чи як ?

Спробую все ще відповісти серйозно. Від прихильника перебування римських легіонів у Карпатах чи на схід від них я сподіваюся на хоч якісь докази. Оскільки перебування легіонерів ЗАВЖДИ позначалося будівництвом фортифікаційних споруд, то так, я сподіваюся, що ви знайдете щось таке у Вашому любому Поділлі. До тих пір Вам залишається дійсно хіба що вигадувати назви типу "Буджацього лімесу", компонуючи до купи назви, роз'єднані більш ніж тисячею років, або видавати бажане за дійсне - обережні припущення та фантазії Пламенницьких і Войнаровського за "факти"...
Ви хоч розумієте, що таке "лімес"?? Що це КОМПЛЕКС ОБОРОННИХ СПОРУД - тобто прикордонні фортеці, вежі та інші будови, поєднані між собою? Будь ласка, знайдіть час і почитайте дисертацію N.Hodgeson, The military limes (Newcastle 1993), вона є у вільному доступі в інтернеті. Назвати земляні вали, віддалені від кордонів імперії на сотні кілометрів, ще й щодо яких не доведена їх належність до античних часів ВЗАГАЛІ - лімесом, може лише людина з надмірно буйною фантазією :mrgreen:

Цитата:
Очевидно Ви чули про гаплогрупу "балканців" - у нас її за різними даними і 35 і 40 і 48 коріння тягнуться аж до трипільців, такщо родичі тут і Ваші є.

Не пригадую, щоб Ви у мене брали зразок ДНК, тому давайте цю тему далі не розвивати :lol:

Цитата:
наш Аттіла

А це що? Ви собі в родинне дерево ще й гуннів дописали?

Тарас Дишкант написав:
(це я про Міст в Кам*янець-Подільську)

Та залиште вже той міст у спокої! Пламенницькі припустили, що МОЖЛИВО міст існував у стародавні часи, що МОЖЛИВО збереглися його давні основи, і намалювали його ЙМОВІРНИЙ вигляд, засновуючись на відомому для них зображенні античного мосту з колони Траяна. А Ви вже робите з цих припущень "факти", а цей малюнок порівнюєте з рельєфом на колоні :shock:

У історії, пане Тарасе, є джерела, є їх інтерпретації, є припущення, і всі вони знаходяться у інших площинах, ніж Ви уявляєте, їх не можна порівнювати між собою, бо вони у підпорядкованих стосунках. Інтерпретація підпорядкована джерелу, припущення - інтерпретації. Ви ж взагалі, дозволю собі назвати все своїми іменами: не орієнтуючись ані в археологічному матеріалі, ані в письмових даних про епоху, не маючи поняття про критику джерел, повірили всім припущенням, що прочитали, змішали до купи ці припущення з чужою інтерпретацією джерел, підтасували все під хибну теорію, приправили вигаданими словечками, і вуаля - вийшла гарненька казочка про суворих римлян, що топтали засіяні нащадками трипільців поля Поділля після підкорення гордих даків...


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Чи були римляни в Подністров`ї ?
ПовідомленняДодано: 27 вересня 2012, 15:02 
Офлайн

З нами з: 26 вересня 2012, 13:47
Повідомлень: 85
Шановний Артеме мені дуже дивно, що до сьогоднішнього часу у нас купа істориків має роботу, бо за Вашими дописами все і всюди Вам ясно? Щодо гунннів то я надрукував непоганий матеріал про них "Аттіла повертається" в київській газеті "День" за 1999 рік. Є досить аргументоване дослідження про гунську історію Анатолія Кіндратенка "Європейські гуни в описах давніх авторів" Харків, 2007 , 360 с. Тасм він спростував багато бздур істориків і дослідників. А ось невелика стаття Катерини Бунятян "Нові технології в археології" Київ-Львів, 2002 це збірка статтей. Стаття називається "Спосіб життя степових скотарів" СС.294-299. Тут вона доводить що кочовий спосіб життя сформувався в середовищі землеробських народів: тому і скіфи є і землеробами і кочівниками. Гуни вихідці із наших земель, а не з-під границі Китаю. Два слова українських що було від них записано це і підтвержує... Мою статтю запросто можна знайти в інтернеті. І чому Ви не допускаєте, що у нас лімес може мати трохи інакшу структуру ?? Щодо того нібито вже про .Траянові вали в Одеській області все відомо - то така річ мала би цілком офіційно відображена в загальноприйнятих офіційних "Історіях України". Покищо мені такий підручничок не попадався, так що Ваші тут понти наукові на Понт не налазять.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Чи були римляни в Подністров`ї ?
ПовідомленняДодано: 27 вересня 2012, 20:28 
Офлайн

З нами з: 26 вересня 2012, 13:47
Повідомлень: 85
Трохи раніше пан Є-С писав, що місто Клепідава нині село Оселівка мало би мати якісь фортифікаційні споруди кругом себе. Цілком можливо. Але те що Клепідава являється містом (городом) це я взяв із Клавдія Птолемея : "Внутри страны в речных долинах лежат города: ..... Выше реки Тиры около Дакии .... Клепидава 52 градуса 30 минут - 48 град. 40 минут." Це із опису "Європейської Сарматії". Це із ВДИ 1948,2 . Роблю висновки: чи були римляни в Подністров*ї? 1. Були - збували Міст в Кам*янець-Подільську. 2. Село Мишків Тернопільської обл. явило нам на світ цеглу 10 Мавретанської когорти і ручечку бронзову із спомином про Іспанську когорту. 3. Село Тисовець з квадром чекає на своє дослідження. 4.село Комарів із фабрикою скла - єдиною і унікальною для всього варварського світу, яке нібито було за межами Римської імперії. Якби не Буковинський Траяновий вал який впирався в те село, перерізуючи межиріччя Дністра і Прута - я також би вірив у цю унікальність варварів. Але це все землі Римської імперії. 5. Цілий комплекс Траянових валів - невивчений. Гіпотетична довжина за моїми обрахунками 270 кілометрів із них на картах видно 110 кілометрів. Дякую усім... Понадіємось, що завтра буде краще, а ніж сьогодні.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Чи були римляни в Подністров`ї ?
ПовідомленняДодано: 28 вересня 2012, 00:33 
Офлайн

З нами з: 23 вересня 2012, 15:15
Повідомлень: 42
Тарас Дишкант написав:
Гуни вихідці із наших земель, а не з-під границі Китаю. Два слова українських що було від них записано це і підтвержує... Мою статтю запросто можна знайти в інтернеті. І чому Ви не допускаєте, що у нас лімес може мати трохи інакшу структуру ?? Щодо того нібито вже про .Траянові вали в Одеській області все відомо - то така річ мала би цілком офіційно відображена в загальноприйнятих офіційних "Історіях України". Покищо мені такий підручничок не попадався, так що Ваші тут понти наукові на Понт не налазять.


Два «українських» слова, записаних від гунів, я так здогадуюсь, то «плесо» і «страва»? А чому українських-то?!? Вони, загалом-то, присутні у базовій лексиці чималої кількості слов'янських мов.
Й чи не поясните Ви, шановний пане, таке: нащо аборигенному, за Вашими твердженнями, населенню теренів України - гунам – знадобилося завойовувати ці терени у війнах спочатку з аланами, а потім з готами, в чому одностайні всі джерела?
О, і ледь не забув: підкажіть, будьте ласкаві, підручника, де написано, що «Траянові вали» збудовані римо-даками, а Кам'янець – римське місто з римським мостом, щось мені нічого такого не траплялося. (Жодних «наукових понтів», Ви самі запропонували саме таке мірило достовірності тверджень.)


Догори
 Профіль  
 
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 144 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Далі

Часовий пояс UTC + 3 годин


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron



 Сайт присвячений організації, озброєнню та зовнішньому вигляду представників армій, що у різні часи перебували на теренах України.
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Український переклад © 2005-2011 Українська підтримка phpBB